[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4246: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4248: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4249: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4250: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
Multiworld • View topic - Wizja Multiświata

Multiworld

Nothing is impossible in the Multiworld
It is currently Mon May 13, 2024 7:22 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Tue Dec 27, 2005 7:45 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 16, 2004 10:11 pm
Posts: 1132
Location: Nie pamiętam

_________________
Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Dec 27, 2005 9:31 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Jan 11, 2004 8:10 pm
Posts: 231
Location: RYBNIK!

_________________
kto znalazł ten trzyma, kto zgubił ten ni ma


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Dec 27, 2005 10:06 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 7:54 pm
Posts: 486
Location: Gdzies w swoich przygodach...
Reforme? Ktos to mowil cos o reformach???

No dobra... z racji tego iz w miare dawno <na poczatku grudnia> zaczalem glosic swoje przekonanie o reformach na ircu, jednak nie robilem tego na forum zrobie to teraz w takim onym tematycznym topiku... zasadniczo moje reformy skladaja sie z 4 punktow. Gdyby jednak mial powstac ow system jaki przedstwilem nie kryje, niejednemu byloby niewygodnie, a nawet zle. jednak ja uwazam iz tylko w ten sposob mozna w miare ozywic multiswiat.

No. 1
-"Haloooo...jest tu kto?" czyli Uzytkownicy z liczba postow 0-
W zasadzie nie jest to reforma, a raczej "wiosenne porzadki". Ponadto w pierwotnym zalozeniu Multiworldu mial byc "okres probny" 3 miesiecy. Jesli po tym czasie uzytkownik nie napisal posta mial zostyac usuniety... mial..
Tak wiec uwazam ten punkt jako "psychiczne przygotowanie sie do reform" przygotowanie sie do zmian... bo w koncu jak bedzie sie wchodzilo na forum, to nie bedzie pisalo : mamy zarejestrownych 180+ lecz 60~70...

No.2
-"A panem naszym jest GM" czyli Wladca questa-
Technika ta, polegajaca (jak w zwyklym RPG) na relacjach GM-gracze jest stosowana przez pana Ravena(odnosnik: 8 pieczenci) i zdecydowanie zdaje egzamin. Ten styl prowadzenia przygody polega na calkowitej wladzy autora questu. Inni uzytkownicy moga wprowadzac wlasne watki poboczne, ale nic co zmienialoby fabule questu(np.ratujemy ksiezniczke, a tu nagle ktos mowi ze sa bogate zloza adamentum na marsie, totez cala kompania leci na lep na szyje by je zdobyc).
GM mialby prawo dosyc "brutalnego" nawrocenia graczy na wlasciwa sciezke, jednak NIE usmiercajac ich. Wynikiem tego bedzie niepogmatwana fabula, ograniczenie plot-hole-i oraz w miare zwawe pchanie questa naprzód. Oczywiscie wielka odpowiedzialnosc spada na barki GM-a, a takze w wypadku "psioczenia" caly flejm bedzie wlasnie pod jego kierunkiem. Jednak bierzmy przykład z Ravena i niepoddawajmy sie!


No.3
-"Oni i tak słuza tylko jako tlo" czyli udupienie flot i armii-
No coz... jak sie spodziewam do tego punktu beda najwieksze zastrzezenia. Jednak do rzeczy.
Wszyscy doskonale wiemy jak wygladała "najkrwawsza wojna w Multiświecie" czyli konfrontacja Zgromadzenia i Chaotic Aliance. Oczywiscie zasady zawarte w owczesnej konstytucji niemal poszly w szwach. Wtedy królował w miare pobiezny opis oraz zasada "jesli cos dziala to dziala dobrze". Jednak wprowadzenie zasady ze trzeba "opisac" jak dziala wd. Fizyki cos co nieistnieje bylo gwozdziem do trumny. I tak jedne jednostki znikaly, inne zmienialy ksztalty, jescze inne polykaly w calosci statki wroga... swoista "jesien sredniowiecza". Aktualnie jesli chodzi o flotylle panuje pewien "zastoj". jednak jezeli wybuchnie kolejna wojna(hmm.. w zasadzie to wszyscy moga wypowiedziec wojne wszystkim gdyz kazdy ma do kazdego jakies "ale") i jesli ma miec taki przebieg jak ostatnia to ja podziekuje...
Jednak Panowie... Multiworld mial byc forum fantasy-rpg. Moze i moje doswiadczenia z RPG-ami nie sa wielkie, ale stwierdzam ze nie ma takiego, w ktorym "glownymi bohaterami" byly by mysliwce, transportery, krazowniki, niszczyciele... lecz sa takie w ktorym wcielasz sie w PILOTA, lub GLOWNODOWODZACEGO takich statkow... jednakze cala gra dotyczy CIEBIE, nie tych statkow. TO TY jestes najwazniejszy... nie statki.
Wiec o co z ta reforma chodzi: Albo "udupimy" flottylle by spelniala role tła do naszych postaci, albo tworzymy kolejne podforum w ktorym floty opisane do drobinek bakteri i wirosow w kiblu beda toczyc swoje walki "mam nowszy radar... moje dziala przecinaja twoj poklad jak maslo... moja flota zmienia ksztalty i staje sie ksiezycem..."

No.4
-"Mam lepsze staty niz ty" czyli z"Systematykowanie" forum-
"Toz to zamach na konstytucje" powie ktos. Tak. wd. konstytucji forum mialo byc pure storyling. co dawalo nieskonczone mozliwosci, jednak bylo przyczyna wielu flejmow, narzekan i niezadowolenia. Oczywiscie pamietam iz byly proby zrobienia systemu pod MW, jednakze to z zalozenia jest niemozliwe, gdyz istnieja tu zlepki roznych przedstawicieli RPG-ow a nawet takie kawalki do ktorych nie dalobysie przypiac metki z czego pochodzi. Jednak ja nie mowie o pelnym "zamknieciu" w zasadach "bijesz to, dostajesz tyle expa oraz o tyle rosnie ci wartosc skila"... chodzmi mi o jakies delikatne danie jedynie statow... niestety nie jestem w stanie jescze wyrazic sie jakie beda to staty. najprawdopodobniej cos w stylu: STR VIT INT itp... Oczywiscie nie ma to polegac ze w kazdym stacie bierzemy 99 i jazda, lecz musza byc odpowiednio wywazone...


To sa moje punkty dotyczace reform... oczywiscie istnieje kolejny, jednak wszyscy dobrze wiemy ze jest to stronka <chyba tylko mnie wydaje sie ze powinna byc to stronka "reklamujaca" MW a nie baza textow RPG lecz coz...> Jestem w miare otwarty na krytyke oraz poprawe owych punktow... Uwazam iz spelnienie wszystkich powinno w pewnie sposob "postawic" MW na nogi... Take jest MOJE zdanie...

_________________
" Zobaczyłem Raflika....
*poke*
Dotkłem Raflika.....
...
Moge juz umrzec" Bokler
Morgana's Parapetowa 16 Feb 07


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Dec 28, 2005 3:24 am 
Offline
User avatar

Joined: Thu Aug 26, 2004 2:56 pm
Posts: 267
Location: lul piwnica
Ad No 1
Zgadzam się w pełni

Ad. No 2

Mogę się zgodzić, lecz z pewnym, ale. GM powinien mieć możliwość rozsądzić czy taki wątek zupełnie nagły mu spacuje czy nie, dzięki temu uniknie się martwoty w Queście, a nie od razu tylko GM ma racje i on steruje całą fabułą.

Wniosek: Niech gracz też ma możliwość tworzenia historii a nie tylko podążanie za sznurkiem do kłębka w łapach „Miszcza” Gry.

Ad. No 3

Rafl tu jest błąd. W takiej np. Neuroshimie opis łajby, na której sobie pływa jo hoho piracka drużynka jest długi od groma, w GS’ach, jeśli ktoś postara się z swoim statkiem to tym lepiej. Co do forum to mamy political fiction i to w naprawdę niezłym stylu. W byciu admirałem <różnych ludzi rajcują różne rzeczy>, i ruchu ogromnych armii nie ma nic złego, co by nie było też napędzają fabułę.

Podstawa: Każdy powinien mieć możliwość bawić się jak lubi. Nie narzucajmy mu funkcji


No. 4.

Jako osoba, co od smarkacza gra w RPG mogę napisać, że zabawa w staty bez bardzo konkretnej mechaniki tworzenia postaci <i bez bacznego oka GM’a podczas jej tworzenia> powoduje pojawienie się koksów o wprost niesamowicie wysokich statach, „bo miałem szczęście w kościach”. Stworzenie dla MW mocnego systemu z klasycznych RPG jest bardzo utrudnione bo obojętnie jak by już narzucało konwencje... Zresztą popatrz na sam opis postaci, jej historie itp. W systemach opartych na „popatrz mamo nie ma kości!” zazwyczaj karta postaci zbliżona do naszej MW’mowskiej jest kluczem. Popatrz na karty potaci. Tego czego tam nie ma to, to nie istnieje. Jeśli postać nie ma jakiejś umiejętności na karcie/historii swego życia to tego nie zna. Zresztą cechy psychofizyczne też da się wyciągnąć z kart i by w przypadku dalszego konfliktu podeprzeć się cytatami.

_________________
Image

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Dec 28, 2005 8:53 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 01, 2004 8:49 pm
Posts: 1657
Location: Dark Side of The Man
Ad 1.
Również się zgadzam. Jednak przewiduje marudzenie typu: a łeeeee.... ale są osoby, które nigdy nic nie piszą, tylko czytają. A ja wam powiem, że osoby mające zero postów wogóle już tu nie zaglądają. I trzeba ich wypieprzyć. Proste.

Ad 2.
Oh well. Jako przykład był podany mój quest, czyli 8 pieczęci. Dlaczego "mój"? No cóż, dotyczy bardzo mojej postaci, cała pierwsza strona wypełniona jest moim tekstem oraz mam jakiś rys fabularny oraz wizję świata.
Gdzie tu jest dobro, gdzie jest zło.
Po pierwsze, GM ma zawsze racje, a jako posiadacz owej, jest w stanie rozsądzić wszelkie niejasności questa i szybko zareagować, nie czekając na zebranie się i dyskusje moderatorów. Plus.
Po drugie, GM oczywiście ową rację może wykorzystać, aby jego postać była boska i niepokonana. Minus. Cóż, właśnie dlatego mojej postaci nie ma w 8 pieczęciach, pojawia się tylko jak jedna z Sił kierujących bohaterami i z założenia świata posiada prawie boską moc. TYLKO w Advarku i TYLKO kiedy fabuła tego wymaga
No i po trzecie, primo, to strasznie upierdliwe jest i zabija questa, że ludzie zleniwili się i nie mają ochoty sami myśleć nad fabułą. Patrzą tylko na GMa cielęcym wzrokiem i oczekują, że ten ich dalej poprowadzi za rączkę i powie, co mają robić. A GM zerka na nich i nie wie, jak i powiedzieć, że inwencja jest oznaką inteligencji.
Gracz taki, pytany, dlaczego nie pisze od questa, tłumaczy się, że przecież on nie chce nic zepsuć, że nie wie, co dalej ma robić i że GM z pewnością powinien mu to powiedzieć. Minus.

Ludzie. Ja mogę poprowadzić za rączkę, ale mi się robić tego nie chce, nie mam na to ochoty, nie płacą mi za to. A i zabawę z tego będę miał mierną, bo co to za zaskoczenie, odkrywać własne intrygi? Ja w 8 pieczęciach jestem tylko po to, żebyście nie rozpieprzyli tego świata na atomy, pstrykając palcami. Po to i jeszcze, aby od czasu do czasu pchnąć was w odpowiednią stronę. Ale fabuły czy zachowań waszych postaci to ja NIE BĘDĘ wymyślał. To wasza działka. A właściwie nasza, ale z pewności a nie MOJA.
Kontynuuję, gdyż istotne to jest dla całego sporu o nieaktywność: Ponad połowa postaci graczy (mogę się mylić) siedzi w 8 pieczęciach. I co? Od miesiąca z górką gapią się, jak Malek leży, nie wpominając już grupy bru i macza, która błąka się po lasach, nie specjalnie wiedząc, co ze sobą począć.
No więc przestańcie usprawiedliwiać się przed samym sobą, że nie chcecie nic zepsuć. Psujecie nie pisząc. Nie musicie PISAĆ POD MOJE DYKTANDO. Wystarczy że uznacie to, że jeżeli coś będzie bardzo nie tak, to wam o tym powiem post factum, a wy to poprawicie bez walki z oburzeniem o sanktum posta.
Czy ja kiedykolwiek miałem zastrzeżenia do waszych działań? Co do jasności posta czy stylu, owszem (tak, to mi już przeszło i teksty: "napisz to lepiej, przecież wiem, że potrafisz" zachowam dla siebie), ale do fabuły? Jakoś sobie nie przypominam. A słysze tylko głosy o tyranii i braku możliwości uwolnienia duszy twórczej.

Ad 3. i Ad 4. Się nie wypowiadam, to są sprawy mało istotne jak dla mnie. Póki ludzie piszą, póty będziemy się tutaj dobrze bawić. Należy więc zastanowić się, dlaczego ludzie nie piszą.


A na marginesie chciałem dodać, że pan moderator Distant najwięcej krzyczy o tym, jak to forum się degeneruje. Ale jakoś nie widziałem go ostatnio w ŻADNYM queście. Jakoś się nie udzielał w epickiej części tego forum. Wprost przeciwnie, wspierał cześci niefabularne, na co zdecydowanie teraz narzeka. Więc proponuję, aby spojrzał sobie w lustro i najpierw zastanowił się nad swoimi przewinami względem Forum, zamiast oskarżać wszystkich wokół, a zwłaszcza tych, których nie lubi, o urojone w jego chorym umyśle przewiny.

_________________
A dark knight is sworn to power.
His heart knows only hatred.
His blade destroys his foes.
His word speaks what he desires.
His wrath brings ethernal damnation.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 01, 2006 3:52 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 7:54 pm
Posts: 486
Location: Gdzies w swoich przygodach...

_________________
" Zobaczyłem Raflika....
*poke*
Dotkłem Raflika.....
...
Moge juz umrzec" Bokler
Morgana's Parapetowa 16 Feb 07


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jan 02, 2006 1:14 pm 
Offline
Demokratyczny Moderator
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 5:02 pm
Posts: 1736
Location: Somewhere in the world

_________________
Nothing is impossible...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 03, 2006 9:14 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 01, 2004 8:49 pm
Posts: 1657
Location: Dark Side of The Man

_________________
A dark knight is sworn to power.
His heart knows only hatred.
His blade destroys his foes.
His word speaks what he desires.
His wrath brings ethernal damnation.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 04, 2006 2:31 am 
Offline
User avatar

Joined: Thu Feb 19, 2004 9:19 pm
Posts: 1234
Location: Ośrodek wypoczynkowy "Nomad"

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 04, 2006 2:41 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 01, 2004 8:49 pm
Posts: 1657
Location: Dark Side of The Man

_________________
A dark knight is sworn to power.
His heart knows only hatred.
His blade destroys his foes.
His word speaks what he desires.
His wrath brings ethernal damnation.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 05, 2006 4:56 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Oct 03, 2003 9:40 pm
Posts: 921

_________________

Overcoming obstacles is my business. And business is good.



Avatar powstał dzięki uprzejmości tego .


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 05, 2006 9:25 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 01, 2004 8:49 pm
Posts: 1657
Location: Dark Side of The Man

_________________
A dark knight is sworn to power.
His heart knows only hatred.
His blade destroys his foes.
His word speaks what he desires.
His wrath brings ethernal damnation.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 06, 2006 12:14 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Oct 03, 2003 9:40 pm
Posts: 921
Hej hej hej, to nie ja "płaczę", że mój quest się nie rusza, raczyłbyś zauważyć :P.

Skoro ci się nie chce, nie wiń innych, że im się też nie chce. Nikt nam też nie płaci, ale wiesz, uważam, że jeśli robisz tylko rzeczy, za które ci płacą, to musisz być bardzo smutnym człowiekiem. Poza tym pisz o tym na początku przygody a nie w środku. Jedno zdanie złożone, „nie chce mi się potem pchać, wymyślać nic, więc radźcie sobie sami” (możesz użyć kopiuj wklej) i wszystko będzie jasne.

Co do GMa w postach, to z całą skromnością jestem pomysłodawcą tej idei i zresztą nazwaliśmy tą funkcję "strażnikiem questa". I jestem całkowicie pewien, że rozumiem w ją w pełni. Z założenia strażnik powinien postarać się ruszyć przygodę trochę naprzód, jeśli akurat przeżywała zastój i uwaga, nie musi zdradzać jakieś wyrafinowane fabuły. Wystarczy jakieś proste zdarzenie niezwiązane z nią. Nic się nie dzieje, zwińmy jednemu z graczy portfel, wyślijmy list od cichej fanki… tyle pomysłów, jak można uatrakcyjnić fabułę, nie robiąc prawie nic. To może zrobić każdy, ale jeśli gracze tego nie zrobią, to zobowiązał się do takich rzeczy właśnie GM, tak samo jak do przedstawienia całej wizji i pilnowania, żeby ludzie nie przecholowali. Ale nie uważam, że zastępuje moderatorów, może się do nich zwrócić z prośbą o zmienienie czegoś, jeśli jest to naprawdę poważne. W innych wypadkach powinien wprowadzać poprawki samemu pisząc w części fabularnej.

Co do ośmiu pieczęci, wybacz, myślałem, że po tych wszystkich książkach, które czytasz i którymi obrażasz resztę, pokażesz nam coś wyrafinowanego. Więcej błędu nie popełnię. Niestety zabrałeś harfę, co zmusiło mnie do wzięcia udziału w nim, a co gorsza posłałem kompanów. Nie wiem, na jakiej podstawie uważasz, że nic nie zrobiłem? „Niepokonanych” nie oznaczało, że są niepokonani, bo nie widzę problemu w załatwieniu ich (wspólnie drużyną zebraliśmy całkiem sporo pomysłów, jak to zrobić), zresztą powiedziałem już. Są po prostu typowi. Ruszyć głową hm… to pewnie dlatego tak ich pakujesz. Nie opieram tego tylko na tym jednym, którego spotkaliśmy, ale także na tym, z którym walczył Hari. Szalony druid mógłby być nawet ciekawy, jakieś korzenie łapiące za nogi, walka ze zwierzętami, ale to wciąż poziom bossów z quake-a. A co byś powiedział, na wiecznego tułacza, który szybko zmienia miejsca pobytu i trzeba go gonić?

Prosiłem 3 razy, dwa razy w komentarzach (tak, których nie ma), raz na gg. Potem Sao na to zwróciła uwagę. W końcu się poddałem. Co gorsza musiałem potem prosić innych graczy o poprawianie tego, bo przepisywali od Ciebie.

Aha na koniec, mam nadzieje, że ten twój kumpel nie zaczął mówić „litości” od grania w Twoje przygody :P.

_________________

Overcoming obstacles is my business. And business is good.



Avatar powstał dzięki uprzejmości tego .


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 06, 2006 10:00 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 01, 2004 8:49 pm
Posts: 1657
Location: Dark Side of The Man
Ja również nie płaczę, że mój quest się nie rusza. Jak chcę go ruszyć, to sam piszę posta.

Dodatkowo, mógłbyś czytać, co piszę do ciebie. Nie chce mi się, owszem, ale GMować w stylu gry RPG. Nie chce mi się wymyślać wam fabuły, nie chce mi się grać i konstruować charakterów wszystkich napotkanych postaci. Po prostu mam lepsze rzeczy do roboty, a gdybym chciał, poprowadziłbym sesję RPG.

Natomiast jak najbardziej chce mi się w tej przygodzie uczestniczyć. Jako gracz. I jako gracz WSPÓLNIE tworzyć fabułę.

I wybacz, ale ja robię albo to, za co mi płacą (chyba, że to mi akurat nie odpowiada, pieniądze nie są dla mnie najważniejsze) albo akurat to, na co przyjdzie mi ochota. Nie mam zamiaru wysilać się dla kogoś kiedy nic z tego nie mam, ani przyjemności, ani nawet ciepłego słowa podziękowania. Natomiast od ciebie, jak podejrzewam, takiego słowa bym nie usłyszał. Może łaskawe: "dzięki że w końcu ruszyłeś dupę" ale raczej nie ciepłe dziękuję. Widać to doskonale po twoim podejściu zarówno do tego questa, jak i sposobie wypowiedzi w tym temacie.
Mam nadzieję, że to tyle, jeżeli chodzi o wycieczki osobiste pod moim adresem? Według mnie nie jesteś osobą odpowiednią, aby oceniać mój charakter, podejście, jak i samopoczucie, więc, proszę, abyś tego nie czynił publicznie.

Idźmy dalej. Może i jesteś pomysłodawcą jakiejś tam idei jakiegoś tam Strażnika Questa. Good for you. Jednak to nie znaczy, że moje podejście do tego zagadnienia jest dokładnie zgodne z twoim pomysłem. Nie znaczy też, że moją koncepcję rozumiałeś w pełni. A o jej niezrozumieniu świadczy poprzedni post.

Odpowiedzialność, jaką na siebie biorę za quest jest raczej natury dobrowolnej. Ja się nie deklaruję: "będę obowiązek mój czynił póki tchu w piersi stanie...". Ja stwierdzam: "Dobra chłopaki, ktoś musi od czasu do czasu tego kramu pilnować, więc będę to ja."
I owszem, kramu pilnuję, niczym pies ogrodnika. Owszem, czytam wszystkie post w queście i tupię groźnie nogą w glan obutą na wszystkich skorych od tworzenia plot-holi i innych dziur najróżniejszej maści.

Zaznaczam jeszcze raz, nie mam OBOWIĄZKU pchać akcji do przodu, tak samo jak gracze nie mają OBOWIĄZKU pisać w queście. Jesteśmy tu na zasadzie dobrej woli, i jeżeli nie mam ochoty czy weny, jakby tego nie zwał, to nie piszę i już. Sprawa prosta i łatwa.

I nie, nie jestem tutaj sprzeczny z oskarżeniami graczy o lenistwo, które wysunąłem w jednym z porzednich postów. Wena to jedna sprawa, a włączanie couterstrike'a czy Ragnaroka zamiast przysłowiowego edytora, to zupełnie inna. Zwę to lenistwem, bo w pewnym stopniu są to rzeczy podobne. Zamiast wysilić się i napisać posta, łatwiej pograć sobie dla przyjemności w CS lub RO. Sam też tak czynię i bynajmniej nie uważam takiego podejścia za zbrodnię przeciw ludzkości. Celem wyrzutów o lenistwo było poruszenie sumienia osób grających. Jak widać, udało się zrobić to bezbłędnie, bo inaczej nie usłyszałbym tylu wyrzutów pod adresem mojego questa. Szkoda że energia poszła na ten topic akurat, zamiast na quest.

Dalej, nie widzę w jaki sposób można obrazić kogoś książką. Ja rozumiem, że jak Crow dostał ode mnie na urodziny Encyklopedię Głupoty, to mógłby się obrazić. Ale obrażać ludzi książkami na forum? Jakoś wątpię.

Jednak jeżeli chodzi ci o moje wyrzuty na temat stylu pisania pewnych osób, to traktować je należy jako narzekania osoby, która coś tam przeczytała, coś tam napisała i teraz się wymądrza. Nie uważam tego za prawdę absolutną, nie objawiam jej światu niczym dekalogu na górze Synaj. Osoby, które spośród ostrej krytyki wyłapią wartościowe rady, skorzystają na tym, lub nie. Ci, którzy zatrzymają się tylko i wyłącznie na ostrych słowach... przykro mi, ale życie różami usłane nie jest, a doświadczenie wynosimy z bólu i porażek, a nie ze zwycięstw.

Natomiast stylu oceniania czyjejś literatury nie zmienię, bo mi on bardzo odpowiada i go lubię. Jeżeli ktoś nie potrafi poradzić sobie z krytyką, powinien zamknąć się w domu, wyrwać kable od internetu i nigdzie nie wychodzić. Nie zabraniam również odpłacić mi pięknym za nadobne, i bezlitośnie i cynicznie skomentować moje wypociny.

Wracając ponownie do questa, dajesz przykład bossa, uciekiniera. Już sobie wyobrażam reakcję graczy: "Nie no, kurwa, my się tyle nałaziliśmy, a on znowu nam spierdolił". Ja to widzę, nie wiem, dlaczego nie ty.
Do tego, czy ktoś z was próbował POROZMAWIAĆ z Malekiem? Człowiek jest od wieków zamknięty w tej pieprzonej zbroi, może ma dość? Może sam zacząłby walczyć przeciw woli Cambrio? Pomógł wam zwyciężyć samego siebie, aby w końcu zaznać ulgi i móc iść się odlać po tylu latach?
Więc proszę, na bossów nie narzekaj. Są tacy, jak do nich podchodzicie. Pierwsze, co zrobiliście z Malekiem, to popatrzyliście na niego i porozważaliście, jak go najłątwiej sklepać. Drugie, kiedy nie wymyśliliście nic szczególnego (poza pomysłem roztopienia metalu zbroi za pomocą ogniska z gobelinów), zaczeliście z nim walczyć i podczas walki szukać słabych punktów. A nawet Son Goku wiedział, że z przeciwnikiem należy porozmawiać, zanim mu się przypierdoli, że tak to kolokwialnie ujmę.

Na koniec, o poprawkach... Je jestem leniwy, nie kryję i wstydzić się nie będę. Naprawdę nie lubię przeczesywać swoich postów w poszukiwaniu jednej przekręconej litery. Ludzie na forum walą byki ortograficzne co trzecie słowo, a ty się czepiasz o jedno a zamienione na e?

Ostatni komentarz pozostanie... w pewnym stopniu nie skomentowany. Widocznie uraziła cię moja krytyka twojego pomysłu. Cóż, każdy ma swoje zdanie.

_________________
A dark knight is sworn to power.
His heart knows only hatred.
His blade destroys his foes.
His word speaks what he desires.
His wrath brings ethernal damnation.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 07, 2006 11:56 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Oct 03, 2003 9:40 pm
Posts: 921

_________________

Overcoming obstacles is my business. And business is good.



Avatar powstał dzięki uprzejmości tego .


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group