[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4246: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4248: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4249: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4250: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
Multiworld • View topic - Wszechobecny SPAM

Multiworld

Nothing is impossible in the Multiworld
It is currently Mon May 13, 2024 12:01 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 6:16 pm 
Offline
Demokratyczny Moderator
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 5:02 pm
Posts: 1736
Location: Somewhere in the world
Widzę, że odezwa o spam dotarła do waszych serc, jednak chce wypowiedzieć się o czym innym

Jak słyszę zarzuty o stronę główną to mnie krew zalewa.

Powtarzałem to wiele, wiele, wiele razy....

Nie jest problemem stworzenie serwisu od strony technicznej. Przy moich aktualnych możliwościach to kwestia 15-16 godzin ciągłej pracy i mogę napisać cokolwiek. Pytanie tylko co dalej? Serwis najpierw musi coś zawierać, by przyciągać ludzi. Niby w tym momencie powinni wkroczyć forumowicze gotowi nieść pomoc w zapełnianiu serwisu użyteczną wiedzą. Praktyka jednak pokazuje, że mamy trzy typy ludzi:
- zrzędy, które wskazują na opóźnienia godne obciachu roku, chodź tak naprawdę same zrobiły nic (poza ciągłym zrzędzeniem).
- zapalonych twórców, którzy po dwóch dniach zapominają, że coś mieli robić (zapytani o skończone prace reagują zdziwieniem lub agresją, że mają tyle na głowie a my jeszcze ich wkurzamy)
- ludzi, którzy na słowa wysiłek umysłowy i praca zakopują się kilka kilometrów pod ziemią i czekają, aż moda na czyn społeczny i zapał przejdzie.

Jak mam być szczery jak narazie istnieje tylko jedna udana strona w ramach MW i jest to komiks. Aria wykazała się zaangażowaniem i jakoś to ciągnie. Czasem wolniej, czasem szybciej ale systematycznie do przodu. W jakikolwiek większy projekt wątpie, gdyż na forum osoby zdolne pracować systematycznie można policzyć na ocalałych palcach ofiary miny przeciwpiechotnej.[/img]

_________________
Nothing is impossible...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 6:23 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Feb 19, 2004 9:19 pm
Posts: 1234
Location: Ośrodek wypoczynkowy "Nomad"

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 6:43 pm 
Offline
Demokratyczny Moderator
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 5:02 pm
Posts: 1736
Location: Somewhere in the world
Opowiedzmy historię powstawanaia strony MW

1.0 Zabiera się za to Gola_s. Zamieścił tam troche opowiadań forumowiczów i link do forum. Słaby layout, poczatkujący web master, słaby pomysł. Experiment.... failed
[url]Nie pamiętam... na szczęscie ( czy niestety?)...[/url]

2.0 Ktoś wpada na genialny pomysł robienia strony o anime i mandze (bodajże Windu). Pomysł zduszony w zarodku zważywszy, że wtedy rodziło się Tanuki (ani ja, ani Sey nie chcieliśmy być posądzani o konkurencje i podkopywanie). Experiment... failed


3.0 Zaczynam uczyć się PHP-a. Postanowiłem stworzyć stronę stanowiącą zbiór materiałów do różnych gier RPG. Coś na wzór GameFaQs. Strona zostaje prawie skończona. Roe tworzy do niej genialny lay. Zaczynam szukać pomocy w zapełnieniu tego. Windu coś przebąkuje, że o Shadowrunie wstawi, pare osób też coś tam... wszystko pochłonęło zgROzis. Experiment... failed


4.0 Rezygnuje z robienia strony dla forum a robię masę stron dla sub-communities. Chcecie rysować komiks? Macie strone na komiks. Chcecie stronę dla gildii RO ? Macie stronę. Chcę stronę dla sojuszu ogame? Robię stronę. Zależnie od aktualnych opiekunów tych site'ów albo żyją albo zarosły trawą i pokryły się kurzem. Experiment.... hard to say....





I to byłoby chyba na tyle. Z chęcią wskrzesiłbym punkt 2. Są ku temu dwa powody.
- serwis jest prawie gotowy, layout jest prawie gotowy
- wiem co tam ma być i w dużej mierze pokrywa się to z zainteresowaniami forumowiczów
Mam jeden powod, dla których tego nie próbuje:
- nie znajde chętnych gotowych poświęcić się temu.

P.S.
Pytasz się Nit gdzie ja jestem? Zapewne każdym z tych trzech po trochu. :P
Z drugiej strony może jestem tym obłąkanym co wierzy, że ludzka kreatywność tego forum da się zebrać i stworzyć coś wielkiego.


[/quote]

_________________
Nothing is impossible...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 7:18 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Feb 19, 2004 9:19 pm
Posts: 1234
Location: Ośrodek wypoczynkowy "Nomad"

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 7:54 pm 
Offline
Demokratyczny Moderator
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 5:02 pm
Posts: 1736
Location: Somewhere in the world
Nit, może ja też wymienie problemy poszczegołnych kategorii:

1.0 - Upadło, gdyż to była amatorszczyzna. Sam pomysł na stronę jest też przeciętny/słaby. Zbiór opowiadań nie przyciąga ludzi. Nasze historie tak naprawdę intersują tylko nas. Nie przyciągną nowych. Nawet komiks jest głównie skierowany do osób jakoś z forum związanych.

2.0 - Zgadzam się z tobą. Tak jak pisałem, nie chcieliśmy konkurencji robić, poza tym co nam do anime. To nie jest główny zbiór naszych zainteresowań

3.0 - O tym pomyśle mógłbym napisać więcej. Oto jak ja to widziałem:
Jest serwis.
Na serwisie każdy ma swoje konto i każdy z zewnątrz może się zarejestrować i wrzucić coś swojego. Konta ofcors mają różne poziomy przywilejów. Czyli są też modzi którzy mogą kontrolować jakość przychodzących materiałów ;].
Na serwis można wrzucać swoje wypociny (nie wiem tylko czy to w postaci plików txt jak to ma miejsce na gamefaqs i jak jest aktualnie zrobione, czy to w postaci tekstów, które stają się fragmentem strony).
Zakładam, że byłby to zaawansowane materiały. Nie rzeczy typu wypiska skilii czy lista itemów _^_.
Wszystkie teksty mieszczą się gdzieś w strukturze drzewiastej serwisu. Znaczy tak jak ma to miejsce na waszym dysku ("katalogi" mogą zakładać konta z uprawnieniem moda).
Korzeń drzewa zawierał:
-Gry fabularne
- Gry cRPG
- Gry jRPG
- Gry MMORPG
Co by było niżej?
Na przykład:
- w grach fabularnych byłby poszczególne systemy a w nich zostawione przez ludzi pomysły na przygodę/karty NPC/mapy lochów/customizowane bronie i artefakty/ karty postaci itd.
- gry cRPG i jRPG - solucje, przejścia, kody, listy eastereggów i tak dalej w poszczgólnych grach
- gry MMORPG - podział niżej na ragnaroki, lineage2 i inne WoWy. Zawarte by tam były buildy postaci, poradniki jak expić, jak walczyc na pvp, jak organizować się na Woe/Siege, jak zarabiać pieniądze i tym podobne materiały.
Myślę , że można by też dodać kategorię o karciankach dla naszych twórców talii Magica.

Teraz kwestia jaki jest słaby punkt tego pomysłu?
Otóż informacja jest jak masa. Większa informacja lepiej przyciąga nowe informacje. Potrzebna jest masa krytyczna zgromadzonej wiedzy która sprawi, że zaczną się pojawiać nowi ludzie wrzucający swoje poradniki/faq /opisy. Coś co sprawi, że powiedzenie "hej przecież builda na monka możesz na mw znależć" wejdzie do powszechnego użytku :P.



4.0 - Wspomniałem o tych stronach ze względów historycznych. Nie rozpatruje ich jako stron głównych forum ;].

_________________
Nothing is impossible...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 9:15 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 01, 2004 8:49 pm
Posts: 1657
Location: Dark Side of The Man

_________________
A dark knight is sworn to power.
His heart knows only hatred.
His blade destroys his foes.
His word speaks what he desires.
His wrath brings ethernal damnation.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 9:30 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Mar 27, 2004 12:55 am
Posts: 847
Location: Osrodek wypoczynkowy Nomad - Rajski Ogrod
Nie bede pisal nic na temat spamu, bo nie mam sily, a poz a tym to co bym napisal bylo by tylko powieleniem poprzednich tekstow.

Za to moge przedstawic moja propozycje na strone MW:

-opis poszczegolnych postaci w kilku zdaniach
-streszczenie questow
-wyjasnienie powiazan miedzy questami i postaciami

Dawalo by to pewien punkt zaczepienia dla nowych oraz tych co powracaja na foum po jakims czasie i nie chce im sie czytac tej calej masy postow.


PS. widze ze Rav pierszy to napisal.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 9:46 pm 
Offline
Demokratyczny Moderator
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 5:02 pm
Posts: 1736
Location: Somewhere in the world
Strona "główna" powstanie. Nic imponującego, ale łączącego do kupy wszystkie nasze działalności. Aktualnie na szykowany jest dispatcher prowadzący do stron powstałych w ramach MW Community.

Tu macie projekt autorstwa Tsunekiego:

I prawdopodobnie to zostanie na głównej domenie, jako odnośnik do naszych działań na necie:

Odnośnie pomysłu 1. To wszystko zależy od oczekiwań po stronie. Ja oczekuje, że strona przyniesie powiew świerzości, czyli nowych użytkowników. W takim wypadku nie rozpatrywałbym takiej strony jako strony głównej. Jak sami zauważycie w rozpisce Ravena pomysł 1 stanowi powielanie tego co znajduje się na forum. W zbyt szerokim zakresie zanudzi, w zbyt wąskim odstraszy tajemniczymi pojeciami. Całość jest niezwykle hermetyczna dla kogoś z zewnątrz. Od strony technicznej nie ma sprawy mozna takie coś napisać. Mam na to gotową logikę. To jest robota na 4-5 godzin dostosowania moich szkleietów. Dla grafika nad którym stanę z biczem i innymi ostrymi narzędziami to pewnie zejdzie z 2 dni na layout.

Niestety całość nie wzbudzi zainteresowania z zewnątrz. Niby w miare otwarto pisany komiks MW (a zgodzicie się, że komiks jest przyjaźniejszą formą komunikacji niż samo słowo pisane) notuje spore odwiedziny, ale są to odwiedziny : forumowiczów MW, Tanuki, kilku osób z gunz.pl, masy botów i paru zagubionych duszyczek, które i tak nie pojawiają się na forum. W jaki sposób też to zareklamować? Prawda jest taka, że reklama takiej strony w niczym nie różni się od reklamy forum.
Jeśli oczekujecie strony, która przyciąga ludzi i wzbudza zainteresowanie to musi to być pomysł z rozmachem, który jasno wskaże forum jako miejsce wypowiedzi. Takim jest pomysł Gamefaqs.
Ale jak to się mówi No Pain, No Gain.

Na koniec podkreślam ostatnią najważniejszą kwestie. Są chęci i pomysły, ale Roe i Boki mogą wam doskonale powiedzieć co nimi wybrukowano. Potrzebne są konkrety. Konkrety w stylu: do 24 lipca przejrze karty postaci i przygotuje skrócone opisy. do 7 sierpnia postaram się narysować widok Zamku w Chmurach na Shiroue, do 10 sierpnia napisze 7 poradników na Gamefaqs. Kto jest gotowy oddać się do dyspozycji i dobrowolnie poddać harówce? *cisza* Zatem kogo wy oszukujecie? ;]

_________________
Nothing is impossible...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 9:59 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 01, 2004 8:49 pm
Posts: 1657
Location: Dark Side of The Man
Na do końca sierpnia moge przagotować moją postać w skróconej formie, oraz pociągnąc dalej i przeredagować na jednolity styl kroniki Advarku.

Niestety, póki nie dowiem się, że strona, która będzie te dane zawierać, powstanie, nie zabiorę się za to. Nie lubię tracić czasu na darmo.

Co do GameFAQ, to się nie podejmuję. Z żadnej gry nie czuję się guru na tyle, żeby pisać podręczniki. Wszystko, co byłbym w stanie stworzyć, byłoby plagiatem.

_________________
A dark knight is sworn to power.
His heart knows only hatred.
His blade destroys his foes.
His word speaks what he desires.
His wrath brings ethernal damnation.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 9:59 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Aug 26, 2004 2:56 pm
Posts: 267
Location: lul piwnica
Proponpowałbym by w opcji "games faq" dodać jeszcze możliwość by do tekstu możnaby było dodawać obrazki. Jako, że stronka prawdopodobnie skierowana będzie na rpg to dodatkowym plusem są mapki dodawane do przygody, bądz też tutoriale związane z malowaniem miniatur do bitewniaków.

_________________
Image

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 11:01 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Feb 19, 2004 9:19 pm
Posts: 1234
Location: Ośrodek wypoczynkowy "Nomad"
Nigdy w sumie nic nie robiłem konstruktywnego na forum, ale pieprzyć, jutro mam egzamin, a potem wolne aż do zjazdu. Podejmuje się zrobienia streszczonych wersji kart członków Zgromadzenia.


Do końca wakacji ( możliwe że wcześniej, zawsze daje maksymalne terminy :P ) powienienem się także wyrobić z pomocą reszty finlandioholików z przerobieniem na jedną, wspólną całość PZ i być może jego preludium ( ale szanse małe ) RR.


Jeśli uda ci się kopnąć diabła wystarczająco mocno, pomogę mu w redagowaniu poradnika do L2.


Do czegokolwiek zgłoszę chęć ( lub niechęć :D ) dopiero gdy wyrobie się z powyższymi rzeczami.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jul 13, 2006 11:59 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 01, 2004 8:49 pm
Posts: 1657
Location: Dark Side of The Man
Więc pozostaje tylko ułożenie wstępnego charmonogramu. Proponuję tak:


Do 20.07
1. Przedstawienie postaci ze Zgromadzenia
2. Przedstawienie postaci ze Wzgórza (Haritsuke, Raven, project Eva)

Do 31.08
3. Kroniki Advarku
3. Kroniki Punktu Zero

Brakuje jakiś szacunków na temat oprawy informatycznej. Ale to i tak tylko wstępna wersja.

_________________
A dark knight is sworn to power.
His heart knows only hatred.
His blade destroys his foes.
His word speaks what he desires.
His wrath brings ethernal damnation.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jul 14, 2006 8:20 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Mar 26, 2004 9:47 am
Posts: 1249
Location: Ośrodek wypoczynkowy "Nomad"
Nit ile bede mogł pomoge ci, zwłaszcza z kronikami, musimy wyprostowac kilka zakrętów historii. Zastrzegma ze głownym priorytetem dla mnie na wkacje bedzie grafika do gierki.

Nic tak nie przyciaga ludzi jak ciekawe dodatki:

- Pomysł Gamefaqs uważam za bardzo dobry, prcochłonny lecz w przyszłosci powinien przyniesc wymierne efekty w postaci nowych forumowiczów.

- Komiks: jemu przydałby sie tez odmiana, narazie jest bardzo hermetyczny i chaotyczny. Człowiek nieobeznany z MW kompletnie nie wie o co w nim chodzi. By wzbudził on wieksze zainteresowanie potrzebuje jednej historii na której by się skupił i opisywał ją.
No forum may doścyć sprą grupke utalentiownych grafików, wystarczy by zebrały sie 4 osoby. Wystarczy by każda RAZ na miesiać stworzyła JEDNEGO stripa. Komiks stałby sie aktualny i w mire żywotny.

_________________
Image


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group