Multiworld

Nothing is impossible in the Multiworld
It is currently Tue Jun 25, 2024 8:10 am

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: BAKA Y2K7 - MW Mtg Tournament
PostPosted: Tue Aug 28, 2007 10:16 am 
Offline
User avatar

Joined: Wed Sep 10, 2003 1:32 pm
Posts: 366
Location: Kraków
Spośród wielu atrakcji jakie możemy przygotować na konwent BAKA 2007 turniej Mtg najbardziej przypadł mi do gustu. Przede wszystkim mamy już pewne doświadczenia turniejowe, nie wymaga to ponoszenia wysokich kosztów oraz gwarantuje dobrą zabawę na wiele godzin.

Sędziować na lokalnych turniejach może każdy członek DCI, więc z sankcjonowaniem turnieju nie powinno być turnieju, jednak mimo wszystko postaram się załatwić jakiegoś sędziego, bo sam chętnie bym zagrał. Przydatny FAQ o sędziach w magicu: http://teamdq.pl/viewtopic.php?t=92
oraz wszystkie zasady: http://www.wizards.com/default.asp?x=dci/doccenter/home

Format to oczywiście Legacy.

Do ustalenia pozostaje między innymi wpisowe. Im wyższe, tym więcej graczy może się z skusić z całej Polski, jednak zbyt duże może wielu odstraszyć. Do tego dla osób które tylko przyjadą na turniej dochodzi wpisowe na konwent. Myślę że 15zł będzie w sam raz.

Pytania/sugestie/komentarze mile widziane.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BAKA Y2K7 - MW Mtg Tournament
PostPosted: Tue Aug 28, 2007 3:09 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Nov 02, 2004 11:25 am
Posts: 477
Location: Częstochowa
Wszystko spoko luuzik :). 15 zł hmm nie dużo ale większość ma talie crap a jak zjadą się talie z innych miast ,które wymiatają to będzie lipa bo większość osób z MW odpada w tym ja. Nie chodzi mi żebym ja zajął pierwsze miejsce ale jak facet przyjedzie z combo dekiem ,który zabije w 2 turze to ja wymiękam. Racja im większe będą wpisowe tym większa będzie nagroda a im większa nagroda tym więcej wymiataczy przyjedzie. Chodzi o dobra zabawę a nie o to żeby wymietli nas i każdy załapał emo i doła itp. itd.

Co do formatu wolałbym T2 ale nikt nie ma kasy na to :) a w Legacy będą mieli dobre combo deki.
Turniej to dobry pomysł zwłaszcza jak będzie więcej graczy niż 10sieciu.

_________________
http://loboba.deviantart.com/
http://www.fotka.pl/profil/Zelot/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BAKA Y2K7 - MW Mtg Tournament
PostPosted: Fri Aug 31, 2007 6:07 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 19, 2006 12:09 pm
Posts: 311
Location: 2ga strona Słonka
Ustalcie dokładnie co i jak (zasady, typ turnieju, wpisowe itp.) do 10 września bo chciała bym wrzucić info na stronę konwentu a w nim chciała bym zawrzeć wszystkie te informacje ;) Generalnie im szybciej te szczegóły ustalicie tym lepiej bo szybciej news pójdzie na stronkę i szybciej ludzie się dowiedzą :) Bo ne chce wrzucać kilku newsów tylko jeden.

_________________
w kolorach granatu... odłamkowego <:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BAKA Y2K7 - MW Mtg Tournament
PostPosted: Tue Sep 18, 2007 8:44 am 
Offline
User avatar

Joined: Wed Sep 10, 2003 1:32 pm
Posts: 366
Location: Kraków
W końcu udało nam się wszystko ustalić odnośnie turnieju ^^

Data: 6 października (Sobota)
Format: Legacy
Rodzaj: rundy swissa zaleznie od uczestników
Miejsce: Zespół Szkół Integracyjnych przy ulicy Nowodworskiej 78/82 we Wrocławiu
Wpisowe: 5zł
Nagordy: Boostery z wpisowego
Sankcjonowany: TAK
Harmonogram:
Rejestracja 21:00 - 21:20
Start 21:30

Legacy jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ:
1) Jest obecnie najtańszym formatem
2) Będzie obecny na mistrzostwach świata

Owszem, niektórym combo deckom zdarza się wygrać w drugiej rundzie, ale jest na to raczej mała szansa i wasze talie spokojnie mogą się powalczyć, co zresztą było widać na turnieju zjazdowym. Zresztą większość pro gra teraz w magica online i chodzą tylko na największe turnieje, więc nie masz się czego bać :P
Mam nadzieję że mogę liczyć na wasz udział i jakby co mogę popozyczać talię/pojedyncze karty.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BAKA Y2K7 - MW Mtg Tournament
PostPosted: Fri Sep 28, 2007 9:25 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Nov 15, 2003 4:56 pm
Posts: 1141
Ponieważ to doskonała okazja do wypromowania Multiworldu jestem gotów zasponsorować nagrody - powiedzmy koszulki za dwa pierwsze miejsca i kubki za dwa kolejne. Warunkiem jest oczywiście wykonanie odpowiedniego arta promocyjnego, przez osobę trzecią...

Mówisz, że turniej będzie sankcjonowany - zrobiłeś uprawnienia sędziego, czy znalazłeś jakiegoś?

Bardzo dobry pomysł z rozgrywaniem turnieju w nocy, jednak nie wiem, czy nie warto by go jeszcze przesunąć o pół godzinki czy godzinkę. O 21ej na pewno będą się kończyć jeszcze eventy i ludzie będą powoli się schodzić...

Myślę, że ilość rund nie powinna być 'zależna od uczestników'. Rozsądną liczbą zdaje się 5 rund (turniej kończyłby się wtedy około 3 nad ranem). Jest to zawsze przejrzysta informacja dla uczestników. Pozwala lepiej zaplanować czas, którego na konwencie nigdy nie ma za dużo. Oczywiście w przypadku skrajnie małej ilości uczestników można by tą liczbę zwiększyć, ale jest to mało prawdopodobne (już dla 9 osób 5 rund szwajcara jest rozsądna, a ponad połowa tego będzie z samego MW). Nawet przy bardzo dużej popularności turnieju nie sądzę, by zaistniała konieczność rozgrywania większej ilości rund.

I na koniec - bardzo chciałbym, by organizowany przez nas (znaczy rozumiem, że zaakceptujesz mnie, jako członka komitetu organizacyjnego ?) promował w jak największym stopniu MW. Na rozpisce eventów baki, czy w informacji na stronie internetowej powinien być nazywany turniejem Multiworld-Magic:TheGathering lub jakoś podobnie.

Myślę, że możemy liczyć na jakichś 30 - 40 uczestników, co przy wpisowym 5 złt daje 200 złt ... Wyjdzie w ten sposób całkiem sporo boosterków. Może wpisowe powinno być odrobinę niższe ?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BAKA Y2K7 - MW Mtg Tournament
PostPosted: Fri Sep 28, 2007 10:44 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Sep 10, 2003 1:32 pm
Posts: 366
Location: Kraków
Turniej może sankcjonować każdy gracz, trzeba tylko wysłać dane z programiku do Magicowego bossa Polsce. Mimo tego i tak postarałem się o sędziego 2 levelu, aby podnieść prestiż turnieju i nie narażać się na wpadki podczas naszego pierwszego oficjalnego eventu.

Myślę że każdy kto przyjdzie na turniej zarezerwuje już sobie z myślą o nim całą noc, więc o ewentualne przesunięcia nikt się nie obrazi. 21 to początek eventu, jednak zaznaczyłem że pierwsze 20 minut zajmą zapisy. To, plus ewentualne 10-20 minut więcej w przypadku duzej ilosci chetnych, powinno wystarczyc aby wszyscy zainteresowani dotarli na miejsce.

Ilość rund zależna od uczestników pochodzi z oficjalnych papierów DCI o organizacji turniejów i wygląda następująco:
4-8 osób = 3 rundy
9-16 = 4 rundy
17-32 = 5 rund
33-64 = 6 rund

W wariancie optymistycznym przewiduje 17-32 osoby, więc akurat powinno wyjsc 5 rund. Zastanawiam się ciągle nad top 8, ale to jeszcze można uzgodnic na miejscu.

Oczywiście, bardzo chętnie przyjmę Twoją pomoc. Od strony oficjalnej trzeba to załatwić z Usagi, która zajmuje się również stroną konwentu. Promocję można nasilić już na miescju, przy oznakowywaniu turniejowej sali i dojścia do niej. MW-owskie nagrody rzeczowe to świetny pomysł, oby nasi wspaniali artyści zdążyli coś zrobić w tydzien.

Na zmianę wpisowego jest już chyba za późńo, podałem 5 zł przy wysyłaniu newsów na strony magicowe. Wydaje mi się że duża ilość boosterów skusi więcej osób niż obniżenie wysokości wpisowego z już i tak minimalnych 5 zl. Przy dużej ilości osób można je rozdzielić na dalsze miejsca.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BAKA Y2K7 - MW Mtg Tournament
PostPosted: Sun Sep 30, 2007 1:24 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 19, 2006 12:09 pm
Posts: 311
Location: 2ga strona Słonka
- promocja MW w informatorze odpada bo właśnie został poskładany i poszedł do druku -_-
- Esz po to dałam GvSowi wolną reke w pisaniu opisu do turnieju żeby mógł takie elementy jak np. turniej robiony przez MW umieścić ale tego ne umieścił więc info poszło bez takich rzeczy...
- na stronie moge jeszcze dopisać coś na ten temat w informacji o turnieju ale na tydzień przed konem mało kto to przeczyta...
- infa na stronie o np. wysokości wpisowego ne będe już zmieniać bo takie rzeczy podaje sie raz i ich wartości się ne zmienia... Dlatego czekałam aż GvS wszystko konkretnie ustali i jeszcze z nim to potem doGGadywałam zanim dałam info na strnie,

@ Crow
(znaczy rozumiem, że zaakceptujesz mnie, jako członka komitetu organizacyjnego ?)

Znaczy rozumiesz ,ze możecie sobie razem turniej organizować ale żadnej zniżki na konie ne masz -_-?

_________________
w kolorach granatu... odłamkowego <:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group