[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4246: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4248: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4249: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4250: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
Multiworld • View topic - Czy ja w ogole powinienem pisac ?

Multiworld

Nothing is impossible in the Multiworld
It is currently Wed May 15, 2024 1:05 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Sat Dec 18, 2004 11:08 am 
Offline
User avatar

Joined: Thu Feb 19, 2004 9:19 pm
Posts: 1234
Location: Ośrodek wypoczynkowy "Nomad"
Kruk przemówił :wink: . Jest jednak pewna kwestia , z któą się nie do końca zgodze Rav . U mnie to nie dojrzewanie posta i jego formy powoduje jego jakość . Zauwarzyłem to już dość dawno temu iż najlepsze posty pisałem pod wpływem chwili . Siadając do komputera i odpalając forum MW nie miałem pojęcia że będęcoś pisał , wchodze w dział questy , patrze , cyf napisał dla przykładu ... no więc trzeba odpowiedzieć , więc siadam i pisze . Tak właśnie powstały moje najlepsze posty . Jeśli zbyt długo nosze się z zamiarem napisania czegokolwiek , pomysł staje się coraz bardziej abstrakcyjny i w końcu przestaje mi się podobać . Tu własnie powstaje problem , gdyż zasiadając do forum MW , jakoś nie chce mi się już pisać , o czym własnie wspominałem wcześniej ... straciłem gdzies po drodze ten zapał , z którym pisałem wczesniej . A wena ?? Kiedy siadasz i chcesz coś napisać , wena przychodzi sama :wink: .

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 13, 2005 8:48 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Mar 27, 2004 12:55 am
Posts: 847
Location: Osrodek wypoczynkowy Nomad - Rajski Ogrod
Ile wam zajmuje napisanie, sredniej dlugosci posta<questowego>?. Czy zastanawiacie sie wczesniej jak popowadzic akcje, rozrysowujecie sobie jakiec konspekty, czy moze siadacie i piszecie na zywca? Czy jak juz zaczniecie pisac to idzie wam to bezproblemowo czy moze gryziecie kalwiature co kilka minut/lini?
W jakich warunkach piszecie? Sluchacie muzyki, czy moze wymagacie absolutnej ciszy, czy potraficie pisac kiedy ktos wam sie przyglada ?
Czy korzystacie z jakis pomocy <slowniki itp...>?

Mi osobiscie napisanie posta zajmuje co najmniej trzy, bite godziny, kiedy to siedze tylko nad tym. Czasmi gdy poziom frustracji niebezpiecznie sie podnosi musze odejsc od kompa i zejsc do kuchni...odstredowac sie :D. Trzy godziny to czas piasania...dodajac czas na odstresowanie wychodzi cos okolo czterech godzin. Minimum...
Zwykle pisze pod wplywem impulsu. Zadko zastanawiam sie wczesniej jak post ma wygladac. Co najwyzej, to wyobrazam sobie jak dana scena ma wygladac. Potem trzeba ubrac to w slowa. Nie potrafie tworzyc opisow w glowie.
Jak juz isze to roznie to bywa. Sa okresy kiedy idzie bezproblemowo i pisze praktycznie bez przerwy, ale zdarza sie tez, ze nie mogac dobrac jednego slowa nie moge ruszyc sie przez kilka minut.
Kiedys pisalem w ciszy i spokoju. Ostatnie posty pisaem jednak sluchajac muzyki. Ostatni post w Olore powstal przy akompaniamencie soundtrackow z "Twin Peaks" i "The City of Lost Children" <ten drugi zreszta baardzo zlej jakosci> Chora muzyka do chorych filmow i wyszedl tez taki chory post :D.
Jak pisze to zamykam sie w pokoju na klucz. Nie znosze jak ktos mi patrzy przez ramie. Nie potrafie sie skupic nad tym co pisze. Nawet zwyklego S.P.A.M.erskiego posta ciezko mi sklecic, jak ktos przyglda sie jak on powstaje.
W mojej TFU-rczej pracy zawsze korzystam ze Slownika jezyka polskiego i slownika wyrazow bliskoznacznych.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 13, 2005 8:58 pm 
Offline
Demokratyczny Moderator
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 5:02 pm
Posts: 1736
Location: Somewhere in the world
Również piszę pod wpływem muzyki. Zazwyczaj jest to muzyka bitewna (np. taka z Total Anihilation) z gier. Muzyka świetnie nastraja i słowa same przychodzą na język. Posty piszę pod wpływem chwili, lecz scenę widzę już w głowie. Potem przez pół godziny pisze pierwszą wersję. Jak jestem zmęczony postuje i wychodzi gniot. Jak nie, to czytam i poprawiam proste błedy stylistyczne i wychodzi przeciętny post. Czasem rzadko zdarza mi się odłożyć post i przeczytać go następnego dnia. Jestem zdziwiony wtedy, że takie bazgroły wyprodukowałem i poprawiam masę rzeczy. Wychodzi z tego potem dobry post.

Do sprawdzania pisowni używam Worda.

_________________
Nothing is impossible...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Apr 13, 2005 9:00 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Jan 31, 2004 9:10 pm
Posts: 760
Location: Rivia...

_________________
Geralt z Rivii...

"Pragniesz sprawiedliwości, wynajmij wiedźmina."

-Grafitti na murze Katedry Prawa Uniwersytetu w Oxenfurcie

Teraz słucham:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Apr 15, 2005 12:41 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Mar 19, 2004 9:10 pm
Posts: 1103
Location: Pola Umysłu
Głownie bywa tak: Przez 3/4 czasu spędzonego w tramwajach, autobusach, podczas drogi z puntków B do A z lekkim odchyleniem na C i D rozmyślam o nowych posunięciach i mozliwych do zrealizowania postach i kiedy już mam całą sieć zalezności, fundament i rozwinięcie i czasem nawet quote postaci innych graczy (o ile mam czas się wczuć w te role) wtedy w tym wspaniałym momencie kiedy posiadam praktycznie cąły post...wchodzę do domu siadam do zakurzonego PCta i tracę wszelką ochote na jego napisanie. 8) Gram w jakieś badziewne gry przez kilka godzin, od czasu do czasu odpędzam się jak od natretnych much od pytań w stylu : "widziałeś rachunek za prąd?" lub " kiedy masz zamiar wziąć się do nauki?" .Schodzi mi na tym do późnego wieczora, koło godziny dziewiątej dziesiątej przypominam sobie o niezwykle-straszliwie-cholernie-zaliczeniowo-ważnej sprawie bądź egzaminie- wtedy wraca mi WENA i zamiast brać się do pracy zaczynam pisać posta. :twisted:

Najlepsze posty opisowe wychodza mi w ciszy, kiedy słucham muzyki dobrze wychodza mi posty batalistyczne i dynamiczne ale czesto bardzo krótkie.
Często czytam kilka stron do tyłu questy żeby przypomniec sobie o niedokończonych rozwinieciach i plot hole'ach.
Pisze w Wordzie,przycinając od czasu do czasu wystające kawałki i nieścisłości potem sprawdzam na koniec interpunkcję i wrzucam na stronę.

_________________
Image
They call me Sami the Sick. And I'm spitting fire with might.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Apr 16, 2005 12:19 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Nov 15, 2003 4:56 pm
Posts: 1141
Ewolucja moich postów przebiega podobnie do tej, zaprezentowanej przez Samuela. Po pierwsze, również większość pomysłów opracowuję podczas podróży na uczelnię i z powrotem. Po drugie, zdecydowanie najlepiej pisze mi się, kiedy mam coś pilnego do zrobienia. Po trzecie – piszę w Wordzie. Ze względu na pierwszy podany punkt ciężko oszacować czas, który wykorzystuję na stworzenie posta. Od włączenia Worda do zamieszczenia posta na forum mija około godziny, dwóch, choć czasem więcej.

Podczas pisania posta cały czas coś zmieniam, usuwam, poprawiam. Czasem kasuje całe akapity i rezygnuje z wielu wątków. Czasem wymyślam coś zupełnie nowego i wszystkie plany biorą diabli. Zdarza mi się też napisać na przykład pół strony, po czym nacisnąć alt+f4. Gdy widzę, że został mi do napisania akapit, czy dwa to najczęściej zajmuję kolejkę. Korektę błędów ortograficznych w pierwszej wersji posta przeprowadza Word. W miarę możliwości jednak, zawsze staram się przeczytać posta po raz drugi, przed wysłaniem. Poprawiam wtedy powtórzenia i błędy logiczne. Na tym etapie również zdarza się, że poleci cały akapit. Dla pewności jeszcze raz wciskam f7 i zamieszczam posta na forum. Po dniu, czasem dwóch, staram się poprawić błędy literackie, które mi wytknie Raven.

Jako zwolennik jednolitości forum w każdym poście staram się zamieścić sporo nawiązań do wcześniejszych wydarzeń na Multiuniwersum. Posty zawsze staram się pisać w sposób otwarty, co oznacza, że nie traktuję swojego słowa pisanego jako nieodwoływalnego. Zachęcam zawsze wszystkich do zwrócenia mi uwagi, jeśli ‘ich postać by się nie zachowała w taki a taki sposób’ i w miarę możliwości koryguję posta.

I odpowiedź na pytanie zawarte w topicu, kierowana do wszystkich, mało aktywnych ostatnimi czasy, forumowiczów - TAK


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 23, 2006 7:46 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Jan 08, 2005 10:46 am
Posts: 657
Location: Baator
Piszę tutaj, bo nie mam pojęcia gdzie coś takiego wcisnąć. Od dłuższego czasu mam totalną blokadę, i napisać mogę konkretne nic, a quest zaczęte...heh.
To pytam się weteranów, co z takim fantem zrobic, jak to się siądszie i nic, totalnie nic nie jest się w stanie napisać, chyba że mówimy o pięciu zdaniach w dodatku bez polskiej składni czy większego sensu.
Nie mam pjęcia, czy poprostu takic zas, czy skończyło się moje pisanie wogóle, bo co to za pisarz, nawet forumowy, co to napsize kilkadziesiąt postów fabularnych, i już nic napisac nie może.

Drugą sprawą jest styl, czasem wydawało mi się, że poprawia mi się styl pisowni, jednak jak teraz przeczytałem po raz kolejny kilka swoich postów, to doszedłem do wniosku, że dalej popełniam podobne błędy, jakbym wogóle nie wyciągnoł wniosków.
Prosił bym więc o jakąkolwiek radę, bo sam już nie wiem co o tym myśleć.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue May 23, 2006 8:22 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 7:06 pm
Posts: 337
Location: White Purgatory
Zbyt krytycznie podchodzisz do siebie. Ja staram się być na bieżąco z każdym postem fabularnym i nie miałem jeszcze jakichś zastrzeżeń do Twojego stylu pisania. Dobrze się je czyta, są długie i przy okazji nie nudzą czytelnika niepotrzebnymi linijkami.

Ja od zawsze miałem problemy z prowadzeniem dialogów przez postacie dlatego wyręczam się opisami, bo te akurat lubię. Tobie obie rzeczy wychodzą, więc nie musisz się niczym przejmować. Jeżeli uważasz, że masz jakiś hamulec, który nie pozwala Ci na umieszczenie wiadomości w topicu fabularnym to może zrób sobie po prostu odpoczynek, udzielaj się w innych, luźnych tematach, może zajrzyj do krwawej jatki czy też ogółnie do Dalszych Światów i 'wyrzyj się' tam pisząc to, na co nie pozwoliłbyś sobie czy swojej postaci w Multiświecie. Nie zaprzątaj sobię głowy questami albo po prostu nie staraj się tworzyć czegoś idealnego pisząc już coś w jednym z tych działów. Wkońcu to tylko zabawa, żaden z nas nie jest pisarzem i wszyscy robimy to tylko dla rozrywki

_________________

http://iojacket.hp.infoseek.co.jp/IOSYS ... kitoro.swf
Ehhh? Maji easy modo?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jun 01, 2006 11:22 am 
Offline
User avatar

Joined: Thu Jan 27, 2005 5:42 pm
Posts: 646
Location: Częstochowa

_________________
"Czekałam na ciebie cały wieczór!! Spójrz, dobrze mi w tej sukni?? Czy nie moglibyśmy mieć domu? Lubisz dzieci?? Myśl o mnie, a nie ciągle gdzieś znikaj! A mnie to już pewnie nie kochasz!!"
SHREK górą!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Jun 01, 2006 3:56 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 01, 2004 8:49 pm
Posts: 1657
Location: Dark Side of The Man
Widzisz Bru, to jest właśnie powód, dla którego tak bardzo ingeruję w to, co piszą w 8 Pieczęciach inni gracze. I dlatego też nie biorę się na powaznie za inne questy. Zbyt dużo nerwów, zbyt mało przyjemności.

Co z tym zrobić? Nie wiem, nie mam pojęcia. Może wyznaczać sobie ogólne ramy tego, w co inni nie powinni ingerować i podawać je w komentarzach?

Ale to jest rozwiązanie "na siłę" które tak naprawdę niczego nie rozwiązuje. Niedojrze że jest niedogodne dla osób uczestniczących w queście, to naraża na oskarżenia o tyranię i nadmierne czepianie się.

_________________
A dark knight is sworn to power.
His heart knows only hatred.
His blade destroys his foes.
His word speaks what he desires.
His wrath brings ethernal damnation.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group