[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4246: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4248: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4249: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4250: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
Multiworld • View topic - Zaginiony ładunek.

Multiworld

Nothing is impossible in the Multiworld
It is currently Thu May 16, 2024 10:20 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 304 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Mon Feb 09, 2004 3:41 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Oct 26, 2003 1:27 am
Posts: 2039
Location: neverwhere
<Zaklinacz stal nad magicznym kregiem zlozonym z kunsztownie wyrytych w podlodze runow, rozswietlajacych mrok biblioteki slabym blekitnym blaskiem. Wewnatrz znajdowala sie spora kupka ksiag.>
Irian: Co wy kombinujecie?

Iranahl: Ognisko.

Caibre: >P

Lith: Odbilo wam? Przeciez-to-ksiazki! Moje Ksiazki!

Caibre: Moje uszy...... panienko. Nie wiem co tu sie dzieje. Jestem zmeczony, obalaly, polamany, pociety. i nie mam nastroju do dyskusji. Mam natomiast pare pytan do zadania. I chyba wiedze kogos, kto moglby mi ich udzielic <Tu wymownie spoglada na Washu, ktory usmiecha sie tylko> Coby uspokoi bibliofili: Iranahl przygotowuje krag teleportacyjny.

Iranahl: Wlasciwie skonczylem. pozostalo tylko wybrac punkt docelowy.


Irian: Pozwol mi sie tym zajac.

<W czasie gdy Irian i Iranahl omawiali sprawy trasportu, fechtmistrz rozpoczal zdobywanie informacji>

Caibre: Washu Poploch, jak mniemam?

W: Zgadza sie.

Caibre: Bylbys laskaw wyjasnic nam, co sie tu do cholery dzieje?

I czemu bibliotekarka patrzy sie na mnie, jakbym popelnil zbrodnie stulecia?

Lith: Zabrales Ksiazke! TA ksiazke!

Caibre: He? Nic nie wiem o zadnej ksiazce. A..<urwal, gdy poczul impuls mysli...z dolu.>

*Crow?*

_________________
A little overkill won't hurt anyone
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Feb 09, 2004 4:33 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 8:36 pm
Posts: 490
Location: Wrocław

_________________
Sometimes you just need to,
Level everything with the ground to,
Make room for all the things,
You wanted somehow,


Last edited by Yuby on Mon Feb 09, 2004 7:52 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Feb 09, 2004 7:48 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Oct 03, 2003 9:40 pm
Posts: 921

_________________

Overcoming obstacles is my business. And business is good.



Avatar powstał dzięki uprzejmości tego .


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Feb 10, 2004 1:22 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Oct 26, 2003 1:27 am
Posts: 2039
Location: neverwhere

_________________
A little overkill won't hurt anyone
Image


Last edited by Caibre on Thu Feb 12, 2004 11:44 pm, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Feb 11, 2004 9:47 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Dec 28, 2003 12:32 am
Posts: 126
Location: Kiełczów
Iranahl wszedł w teleport i przeniusł się prosto do swojej karczmy ...

Wszedł do swojej zbojowni i zaczoł wybierac bron ktura może mu lub Caibre pomóc w walce z demonem którego wyczuł przed wejsciem w portal.

Zaczoł się pakować zabrał pare pistoletów , sejmitary które zostawił tu Caibre, cos do jedzenia i picia , pare magicznych gadżetów i

Zapakował to wszystko do sakiewki i ruszył w kierunku portalu...

Wrócił do biblioteki i podszedł do Caibre

Iranahl : Masz swoje sejmitary ... coś taki zdziwiony przecież nie zostawiłbym cię tu byś się sam bawił...

_________________




Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 12, 2004 5:32 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Oct 26, 2003 1:27 am
Posts: 2039
Location: neverwhere
{ alternatywnie: Caibre wychodzi przed biblioteke, chmura przybiera postac straszliwego demona. Fechtmistrz wyciaga reke, ktora zaczyna swiecic sie oslepiajacym swiatlem i mowi: You shall not pass >D }
[To nie jest zajecie kolejki]

_________________
A little overkill won't hurt anyone
Image


Last edited by Caibre on Thu Feb 12, 2004 9:07 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 12, 2004 7:29 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Oct 25, 2003 10:15 pm
Posts: 488
Location: Gdynia
Chciałbym zauważyć, że jako gracz nie mogę wpaść w plot hole’a i, że ostatnią rzeczą na którą bym pozwolił to traktowanie Irian w taki sposób. W szczególności przez członka Anty-WIPu.

< Obydwie panie darly sie w nieboglosy, kopaly, gryzly i robily uzytek z paznokci robiac wszystko, byleby pozostac. Ostatecznie jednak wyladowaly wewnatrz swietlistego. Kregu. .>

Caibre: Wyobrazcie sobie miejsce, gdzie chcecie trafic. Albo osobe. Iranahl, wysylaj.

<Maczer siedział sobie wysoko na regale w cieniu i podziwiał zuchwałość Caibra. Ukrywanie się przed lisim demonem okazało się równie złym pomysłem co stawienie się przed nim twarzą w twarz. Iranahl złożył dłonie w odpowiedni gest i salę wypełniło światło a niemal zaraz po nim ciemność. Iranahl wiedział, że to normalny efekt ale nie spodziewał się, że będzie to trwać tak długo. A może po prostu oczy nie mogły się przyzwyczaić? Jako znawca sztuki magii rozumiał pierwszy i najważniejszy jej postulat. ‘Magia jest nieprzewidywalna’ Krzyki ucichły, wraz z przedstawicielkami plci pieknej, Washem i Sloneczkiem, nieco zapomnianym. Gdy tylko płomyk z lampy gazowej zawieszonej wysoko pod sufitem oświetlił ponownie salę Iranahl spostrzegł koło magicznego kręgu kilka czarnych piór. *Dziwne* pomyślał i zwrócił się do Caibra spoglądającego przez niedomknięte drzwi.>

Iranhal: Teraz my?

<Windukind z zaskoczeniem zatrzynal sie, widzac przed soba otwierajacy sie portal.. Sterty książek posypały mu się na twarz a chwilę potem z portalu wypadły trzy sylwetki. Najmniejszą z nich złapał na ręce i ze zdziwieniem stwierdził, że to mała rozbawiona dziewczyna w czerwonej sukience.>

Słoneczko: Jeszcze raz! Jeszcze raz. Wujku Popłochu! Zróbmy tak jeszcze raz.
Lith: <Nie miała szczęścia i nie wpadła na nikogo dobrze wychowanego tak jak zrobiła to Słoneczko więc swoją kwestię mówi niemal leżąc na podłodze.> MOJE KSIĄŻKI!!!

<Tymczasem Irian uświadomiła sobie, że wciąż jest w bibliotece. Leżała na podłodze tak, że wielki regał przesłaniał ją przed oczyma Caibra i Iranahla. Wszystko było by w miarę zrozumiałe gdyby nie to, że znajdowała się pod mokrym cielskiem.... Maczera.>

Irian: <Zaciskając zęby> *Mogę wiedzieć co ty....*
Maczer: *Ciii!* <Przerwał jej> *Nie myśl tak głośno bo nas usłyszą.*
Irian: *Ghh.... Możesz ze mnie zejść?*
Maczer: <Nieco rumieniąc się > *Wybacz. Miałem tylko sfrunąć i Cię wyciągnąć z okręgu ale nie umiem jeszcze za do...*
Irian: *Dobrze. Po prostu zejdź.* <Wtrąciła akcentując wyraźnie każde słowo>


<W tym samym czasie Crow i Raflik byli bardzo zaniepokojeni gdyż mieli właśnie wyjść do biblioteki przez ukrytą klapę w suficie ale zaczęły dochodzić stamtąd dziwne krzyki, piski i inne nieartykułowane dźwięki.>

Raflik: Demon?
Crow: Wygląda na to, że kogoś już dopadł.
Raflik: Nie dobrze. To wszystko nabiera zbyt szybkiego tępa... Hej! Czekaj Co ty robisz?
Crow: No przecież słyszysz, że jakieś kobiety mają problemy. Idę je ratować.
Raflik: Hm... No dobra. Idź. Przypilnuję przejścia.

<Crow. Unosi klapę i wysuwa głowę prze dziurę i pierwsze co rzuca mu się w oczy to Maczer leżący na Irian.>

Crow: <Zagwizdał pod nosem> No, no. Co my tu mamy.

<Po czole Maczera spłynęła kropelka a na twarzy pojawił się głupkowaty uśmiech. Wydawało mu się, że słyszy w głowie jakieś groźby i przekleństwa.>

Crow: Chodźcie < Zaproponował wciąż myśląc, że gdzieś niedaleko grasuje demon.>

<Maczer osunął się z Irian i jedno po drugim przepełzło do klapy w podłodze. Anioł doskonale widział w półcieniu więc od razu zobaczył na dole Raflika.>

Maczer: Oh, Men.... Z deszczu pod rynnę.
Raflik: <Mierząc Maczera wzrokiem> Jakiś problem?
Maczer: Nie, nie!.. To znaczy tak. Nie! Żaden problem. Tylko sprawę mam.
Raflik: Sprawę <uśmiechnął się>
Maczer: Podarek. Od bibliotekarki. <Maczer wyjął z kieszeni mały pierścionek.> Ponoć ma pomóc skontaktować się z nią ale nie wiem jak. <Wyciągnął zaciśniętą rękę w stronę Raflika Ten podsunął pod nią swoją i poczuł jak kawałek metalu opada na jego rękę.>
Raflik: Ciekawe...<Ogląda pierścionek>
Crow: To jak wygląda sytuacja na górze?
Maczer: Płomienny demon i półsmok tam się czają.
Crow: To nie dobrze...
Raflik: Czekaj, czekaj. Czy ty przypadkiem nie mówisz o Cai?
Irian: Aha. Znowu ma jakieś czarne myśli. <Raflik i Crow odetchnęli z ulgą>
Raflik: Czyli jeszcze GO tu nie ma.
Irian: GO?
Raflik: A nie, nic. Mniejsza o to.
Maczer: Zatem czas na podstawowe pytanie. Co dalej?

_________________
Starczy tego skakania


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 15, 2004 6:09 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Nov 15, 2003 4:56 pm
Posts: 1141
Tak, jak było to do przewidzenia od momentu, w którym swe stopy w Vendigroth postawili przedstawiciele AntyWipu – miasto umierało. O ile pierwsze krople deszczu mieszkańcy powitali z radością, gdyż pomogły one powstrzymać szalejący w mieście pożar o tyle gwałtowna burza nie spodobała się niemal nikomu. Oczywiście deszcz, o niespotykanym w tak niewielkiej odległości od pustyni natężeniu, był zjawiskiem niecodziennym, choć nie aż tak groźnym. Nie aż tak jak powtarzające się coraz częściej wstrząsy ziemi. Ciemny materializujący się nad miastem kształt wcale nie był już potrzebny, aby w mieście zapanowała panika...

Lith prowadziła beznadziejną walkę o ocalenie przed szalejącą ulewą wyteleportowanego na portową ulicę księgozbioru. Słoneczko z szerokim uśmiechem na twarzy, traktując to zapewne jako świetną zabawę i zupełnie nie zwracając uwagi, iż przemoczone czerwona sukienka przykleja się do jej ciała, pomagała bibliotekarce. Washu jednak pożegnał się szybko i ruszył biegiem w stronę centrum miasta. Windkuind, koło którego pojawili się nasi bohaterowie w zasadzie nie znał żadnego z nich, a poza tym był zajęty organizacją ewakuacji miasta. Doktor Korokov ruszył spokojnym, choć zdecydowanym krokiem w stronę zacumowanego na przystani statku.


Tymczasem w opuszczonej bibliotece słychać odgłosy rozmowy:
- Płomienny demon i pół-smok tam się czają. -
- To nie dobrze... -
- Czekaj, czekaj. Czy ty przypadkiem nie mówisz o Cai? -
- Aha. Znowu ma jakieś czarne myśli. -
- Czyli jeszcze GO tu nie ma. -
- GO? -
- A nie, nic. Mniejsza o to. -
- Zatem czas na podstawowe pytanie. Co dalej? -
<słychać przeraźliwy huk i odgłos roztrzaskujących się głazów, a chwilę później kasłanie kilku osób, spowodowane tumanami kurzu>
-Ciężkie bydle...
-Jest mocny... I chyba wyjątkowo zależało mu na tej książce...
-Zbierajmy się stąd, jeżeli chcemy żyć.
-Eee... Yuby?
-Co?
-Możesz mnie oświecić?
-Krótko i zwięźle: ktoś w podziemiach składał ofiary, sadząc po krwi, to z ludzi. Widzę że nie tylko tam... W każdym razie przebudził jakiegoś demona, któremu wyraźnie zależy na tej księdze. Nie pytaj mnie co w niej jest, bo jeszcze nie wiem. No... poza tym, że to coś istotnego. A teraz się zbierajmy... Mam zamiar dowiedzieć się kto bawi się w okultystów i o co w tym wszystkim chodzi.

Klapa w podłodze otwiera się i do pomieszczenia pospiesznie gramolą się kolejno wysoki, blady mężczyzna o brązowych włosach, dwa wilki, następny, nieco lepiej zbudowany, choć równie wysoki co poprzedni mężczyzna o długich, sięgających pasa zielonych włosach, piękna elfka, TUŻ za nią uśmiechający się do swoich myśli facet w okularach, jasnowłosa dziewczyna o poważnym spojrzeniu i w końcu również wysoki i blady mężczyzna o ciemnych włosach. Ten w okularach przygląda się w reszcie porządnie swoim kompanom .
* Kurde, nie wiedziałem, że jestem tu najniższym facetem... no... na szczęście jest jeszcze Caibre...*
Cała grupa bez słowa wybiega przed gmach biblioteki. Blady pół-wampir dostrzega w pewnej już odległości rudowłosego mężczyznę biegnącego w stronę formującego się nad miastem ciemnego kształtu.
- Cai! –
Zwołany fechtmistrz zatrzymał się, łapiąc jednocześnie za skrawek szaty biegnącego przed nim potężnego mężczyzny, który również się zatrzymał. Grupka, która szybko opuściła bibliotekę, na której ścianach zaczynały już pojawiać się rysy i pęknięcia podbiegła do lisiego demona i jego towarzysza. Mężczyzna w okularach – Crow – wiedział jak wspaniałe zjawisko będzie można zaraz zaobserwować. Widział to już raz, w pewnym dworku, a także słyszał o tym co nieco od osób uczestniczących w Bitwie o Shirue. Członkowie AntyWipu, chodzący na co dzień swoimi ścieżkami spotykają się w jednym miejscu, aby osiągnąć wspólny cel. Było to zjawisko, którego nie można było szybko zapomnieć – potężna machina czystej, brutalnej, a jakże pięknej jednak siły. Crow nie znał górnej granicy możliwości współpracujących AntyWipowców, ale sądził, iż owy cienisty kształt ma już przerąbane. Każda osoba z zewnątrz przeszkadzała by teraz tylko AntyWipowcom. Przeszkadzała by, lub została by anihilowana ‘przez przypadek’ w czasie walki. Poza tym Crow wiedział co nieco o stosunkach panujących między Psią Ligą, a AntyWipem, szybko postanowił więc zareagować
Crow: ‘My w trójkę pójdziemy zająć się ewakuacją miasta’ – wskazuje ręką na Irian i Maczera – ‘postaram się do was później dołączyć. Mam ważne pytanie, ale zadam je jak będziemy mieli wolną chwilkę.’


Irian, Maczer i Crow odłączają się od grupy, by pokierować wraz z Windukindem, strażnikami miejskimi, oraz Synami Cienia pokierować biegającym bezładnie w panice tłumem. Ewakuacja jest prowadzona tak, by wszyscy ludzie znaleźli się możliwie daleko od epicentrum wstrząsów i przybierającej coraz bardziej wyraźne kształty sylwetki. Część zostaje więc skierowana na pustynię, w stronę kilku rozsianych wokół miasta wiosek, a część, która znajdowała się akurat w porcie zostaje ewakuowana na dwa mniejsze i jeden większy statek.

Washu biegł jedną z opuszczonych już uliczek. W zasadzie, to w nieco niespodziewany sposób, ale wydarzenia przyjęły mniej więcej korzystny dla niego obrót. Oczywiście nie miał tu na myśli zrównywanego z ziemią miasta, choć przewidywał, że do pewnych zniszczeń może dojść. Ludność była ewakuowana szybko i sprawnie, widać podstawiony przez SC potrafił pokierować strażą miejską w kryzysowej sytuacji, a zaistniała sytuacja spowodowała, że SC przestało mu chwilowo dreptać po piętach. Washu skręcił na kolejnym skrzyżowaniu w prawo, wbiegając w jeszcze węższą, boczną uliczkę. Przebiegł jednak tylko trzy kroki, po czym zatrzymał się w miejscu.
Washu: ‘Wyłaź!’
Z ciemnego zaułka wyłania się szczupła sylwetka Portosa. Na jego ciemnej twarzy nie malują się żadne emocje. Washu błyskawicznie wyciąga oba rewolwery, a Portos wysuwając z rękawów ostrza katarów biegiem rusza w stronę byłego szeryfa.
Strzał
Metaliczny brzdęk rykoszetu
Strzał
Iskry i znów rykoszet.
Trzeci raz Washu nie zdążył wystrzelić. Portos, który odbił oba, bardzo celnie wymierzone strzały teraz wykonał szerokie cięcie prosto w gardło blondyna. Washu jednak zatrzymuje kolbą broni morderczy cios. Obaj siłują się przez chwilę. Nagle Washu kuca, oddając strzał w kolano Portosa. Przed oczyma zawirowały mu żółte szaty łysego mężczyzny. Washu usłyszał dźwięk jego własnego pocisku odbijającego się od bruku. Zdążył jeszcze pomyśleć, że wykonując błyskawiczny piruet Portos znalazł się za jego plecami. To był koniec pojedynku dwóch szeryfów, ale jego wynik był odmienny od oczekiwań obydwu mężczyzn. Z głośnym hukiem ulica pęka. Pobliskie domy zaczynają się osuwać w powstałą przepaść. Washu oddaje jeszcze trzy strzały w stronę nie mogącego już unikać Portosa, po czym obaj znikają w nowopowstałej czeluści.


Ewakuacja przebiegała nadzwyczaj szybko i sprawnie. Miasto nie miało z resztą aż tak wielu mieszkańców. Przemoknięta do suchej nitki Irian przemierzała wraz z Maczerem jedną z opustoszałych już uliczek, gdy nagle jej spojrzenie padło na Lith, trzymającą wraz z Słoneczkiem jakiś prowizoryczny baldachim nad ocalałymi książkami. Błagalnym spojrzeniem poprosiła Psioligowców o pomoc. Suchych ksiąg została niecała setka, więc w czwórkę, przy pomocy jakichś prowizorycznych środków transportu przenieśli całość na znajdujący się niedaleko statek. W związku z zaistniałą sytuacją nie było oczywiście mowy o zachowaniu wszystkich trzech kabin, które doktor Korokov zarezerwował dla Psioligowców, ale z jednej przynajmniej starszy mężczyzna absolutnie nie zamierzał rezygnować. W niej też złożyli przetransportowane księgi i wbiegli z kajuty. Przedarli się przez tłum zgromadzonych na pokładzie, pokazujących coś palcami mieszkańców miasta i już chcieli zbiec z powrotem na ląd, gdy zostali zatrzymani przez dwójkę mocarnych oficerów.
- Musimy już ruszać, nie możecie opuścić statku -
Maczer zauważył, maleńką łódkę, wciąganą pod powierzchnię wody, przez wir powstały w wyniku pęknięcia dna przystani. Wiedział, że oficerowie mają rację. Ewakuacja była z resztą już zakończona, z przemoczonych ksiąg niewiele pewnie już zostało, a AntyWip pewnie poradzi sobie z demonem... Oby...
- ‘Ale tam został Raflik’ – Lith rzuciła się do przodu, ale powstrzymała ją silna dłoń Maczera. Ten ostatni uśmiechał się tylko z powodu niewiedzy bibliotekarki.
Maczer: ‘Kto jak kto, ale ON sobie poradzi. Na pewno.’



Crow, który odłączył się nieco wcześniej od Irian i Maczera również zakończył ewakuację ludności z wyznaczonej mu przez Windkuinda części miasta. Ruszył więc biegiem w stronę przerażająco już wyraźnego, choć nadal czarnego i nieokreślonego kształtu, licząc, iż AntyWipowcy nadal się tam znajdują. Drogę jednak zagrodziła mu grupka strażników.
- A Ty dokąd? -
Crow wskazał ruchem głowy wielką ciemność. Strażnicy odsunęli się, by go przepuścić. Crow ruszył biegiem w obranym przez siebie kierunku, ale nie zrobił nawet dwóch kroków, gdy ciężka rękawica przywódcy grupki strażników opadła mu na potylicę. Crow ujrzał (dla odmiany) ciemność przed oczyma i osunął się na pokryty już znaczną warstwą wody bruk.
- Oszalał ze strachu, ale szkoda go’ – powiedział Artur DeDor – ‘ załadować go na Santa Pietę‘


* * *

Windukind, Maczer, Irian i Korokov, a także Lith i Słoneczko siedzieli w jednej z najbardziej luksusowych kabin na statku. Przytomność umysły, albo raczej upartość doktora Korokova pozwoliła im zachować resztki komfortu podczas podróży na zatłoczonym statku. Od kilku godzin panowała nie przeszkadzająca nikomu cisza. Każdy był zagłębiony w swoich przemyśleniach. Podsumowywali swoje działania w Vendigroth, układali plany na najbliższą przyszłość. Wielu z nich myślało też o AntyWipowcach. Abstrahując od tego, czy życzyli im powodzenia, czy nie powiedzmy, że zastanawiali się nad losami członków wrogiej organizacji. Czy zostali w mieście, by zmierzyć się z demonem? A może są gdzieś tu na statku? Korokov wstał i bez słowa opuścił pomieszczenie. Korytarz śmierdział potem leżących stosunkowo gęsto na podłodze mężczyzn. Wyszedł na również zatłoczony pokład i podszedł do jakiegoś marynarza.
Korokov: ‘Jak nazywa się ten okręt’
Marynarz spojrzał na doktora, ale szybko pokiwał głową ze zrozumieniem.
Marynarz: ‘Santa Pieta’
Korokov: ’Rozumiem... A dokąd zmierzamy?’
Marynarz: ‘Jak na tak dużą ilość osób na pokładzie mamy bardzo małe zapasy żywnościowe. Nasza jedyna możliwość to licząc na dobre wiatry dopłynąć do Brenhen.’
Korokov: ‘Brenhen? A gdzie to jest?’
Marynarz: ‘W queście Olore i Tirnesse Sanyeva’
Korokov: ‘... -_-‘ ’
Marynarz: ‘Proszę tego nie rozpowiadać, ale jeśli zaczniemy oszczędnie racjonować żywność, to wystarczy jej na trzy dni. Do Brenhen dotrzemy najwcześniej za cztery. Jeśli nie dopisze pogoda, to miejcie nas bogowie w swojej opiece.’
Korokov: ‘Spokojna głowa... Kilku z nich was ma’
Marynarz: ‘co?’
Korokov: <stojąc już plecami do marynarza> ‘Nie, nic’ <po czym wraca do kabiny Psioligowców>

Czerwone słońce chowało się za horyzontem, a ponure kształty Vendigroth zostały prawdopodobnie raz na zawsze za podróżnikami


Last edited by Crow on Thu Feb 19, 2004 9:59 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Feb 16, 2004 12:20 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Oct 26, 2003 1:27 am
Posts: 2039
Location: neverwhere
Caibre: Patrzcie, zostawili nas. Czy oni naprawde sadza, ze jestemy chlopcami od brudnej roboty?
Yuby: Jak widac.
Raflik: W czym problem? To tylko jeden marny demon.
Caibre: To czemu Yuby ledwo na nogach stoi? Nie, trzeba sie za niego inaczej zabrac. Iranahl..
Yuby: Masz plan? TY?!?!
Caibre: Grunt to zaskakiwac >) Tylko dajcie nam pare minut.
Yuby: To znaczy?
Caibre: Bo ja wiem? Pogadajcie z nim o dawnych czasach, zaspiewajcie mu cos...
Raf:....
Caibre: A ty <tu zwraca sie do Iranahla> mam nadzieje, ze pamietasz, jak wykreslic krag przywolan?
Iranahl: Tego sie nie zapomina.

< Raflik wraz z niemajacym zbyt pewnej miny Yubym zajeli sie obmyslaniem powtrzymania demona, ktory to w miedzyczasie przybral calkiem solidna forme materialna i mial za chwile przystapic do rozbiorki budynku.
Iranahl sparwnie nakreslil sporych rozmiarow okreg, ktory nastepnie wypelnil symbolami, ktore w oczach fechtmistrza wygladaly jak dzieciece bazgroly....pozostawalo miec nadzieje, iz smok wie co robi.
Gdzies od glownych drzwi biblioteki dal sie slyszec lomot, a nastepnie przeciagly ryk demona. Oraz, naturalnie, efekty pogodowe.>

Caibre: I?
Iranahl: Skonczylem. A teraz wyjasnisz mi, co wlasciwie plaujesz?
Caibre: Plan jest taki: krag go zatrzyma, tak? Ale na mnie nie powinien podzialac, o ile dobrze pamietam.

Ira: Tak i tak. Teoretycznie.
Caibre: Wiec wchodze do kregu. Robaczek..<robaczek wlasnie miotal Yubym i Raflikiem o calej bibiliotece>....dobra, starczy gadania. Przykujmy jego uwage.
Ira: Robi sie.

<I rzucil w kierunku wielkiej sylwetki niewielka blaszka.
Kawalek metalu rozjarzyl sie blekitnym swiatlem po czym pomknal do celu, trafiajac. Demona otoczyla siec wyladowan elektrycznych.Zgodnie z nadziejami dwoch wariatow przyciagnelo to uwage bestii>

Ira: Teraz, jak juz ugryzles, jak zamierzasz to przelknac?
Caibre: >D

<Iranahl rozsadnie wycofal sie do tylu, pozostawiajac fechtmistrza spokojnie stojacego wewnatrz kregu.
Demon przestal sie hamowac. Wykrzykujac cos niezrozumiale rzucil sie na beszczelnie usmiechnietego fechtmistrza....i wszedl do kregu. A Caibre wyszedl.>
Caibre: Yuby! Raflik! zyjecie? Wynosimy sie z stad!

<Demon, zorientowawszy sie, iz wpadl w pulapke, zaryczal tak, ze z sufitu pospadaly resztki tynku. Po czym zaczal rytmicznie uderzac w niewidzialna bariere, otaczajaca go. Po kazdym uderzeni, jak zauwazyl podchoodzacy Yuby, symbole kregu stawaly sie coraz jasniejsze>

Yuby: Co to znaczy?
Caibre: Nie mam pojecia. Iranahl?
Iranahl: Pomyslalem, ze drobna modyfikacja moze sie przydac, wiec...
Caibre. Cos ty zrobil?
Iranahl: Mowi wam cos nazwa: samoladujaca sie kula ognista?
Caibre: _-_
Ira: W krag wplotlem zaklecia skierowane do srodka. krag bedzie sie ladowal uderzeniami tego tam, milutkiego pana.. A gdy wchlonie dosc mocy, zaklecia odpala.
Yuby: JAKIE zaklecia?
Caibre: Nie chcesz wiedziec. Wierz mi, nie chcesz wiedziec...

[Tu pytanie do uczestnikow: Czy konczymy totalna demolka wyspy i po prostu przynosimy sie dalej (hmm, jak szarancza >D), czy wybieramy wariant "idziemy wlasna droga" ? O odpowiedzi prosilbym w kometarzach do tego questu.]

_________________
A little overkill won't hurt anyone
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Feb 16, 2004 8:14 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Oct 03, 2003 9:40 pm
Posts: 921
Demon nie był głupi, ogółem jego rasa charakteryzowała się cechą zupełnie przeciwną. Nie dlatego tyle się męczył, aby zdobyć tę księgę, żeby teraz dać się pokonać jakiejś bandzie.....kim oni wogóle byli. Jego słudzy donieśli, że to była grupka potężnych, uniwersalnych wojowników-magów. Część jego czcicielei opuściła miasto, nie byli wystarczająco wierni, niektórzy jednak zostali obserwując z boku sytuację i kryjąc się w różnych zakamarkach. Przynajmniej wciąż mógł, dzięki tatuażom, którymi ich oznaczył, kontrolować w pewnym stopniu ich umysły. Tych którzy uciekli dosięgnie kara, a Ci którzy go tu uwięzili będę cierpieć przez wieki. Jeszcze chwilę zajęło mu wezwanie swoich sług. W tym czasie, aby nie zwracać na siebie uwagi, cały czas niby bezmyślnie atakował pole. Kiedy wydaj błyskawicznie polecania skoncetrował się na kręgu. Znał pewien słaby punkt tego więzienia - podłoże, na którym nakreślono krąg, już i tak było osłabione przez wstrząsy teraz wystarczał jeden silniejszy czar i mistyczne znaki przestały istnieć. Ściana mocy opadła.

Deszcz lał już strumieniami, a czarne chmury zakrywły słońce. Grupka Anty-wipowców zastanawiała się właśnie co robić, gdy jedna osoba spostrzegła poczynania demona:
- On się wydostaje! - zwróciła uwagę towarzyszom. Lecz już było zapóźnio. Półwampir, posiadający bardziej wyostrzone zmysły, spostrzegł w kilku miejscach wrogie twarze, w oknach, drzwiach, na dachach zebrało się koło 40 osób, uzbrojonych w broń dystansową. Widać, że bali się podejść. Zaczęły padać strzały. Bohaterowie przygotowali kilka czarów defensywnych.
- Kiepsko.... - skomentował sytuację, lekko marszcząc brwi.
- Co teraz - pytanie było, jak najbardziej na miejscu. Anty-wipowcu ustawili się do siebie plecami. Wtem Caibre przypomniał sobie o demonie. Uniósł wzrok, ale nie było już czasu na jakąkolwiek reakcję. Potężna błyskawica trafiła w centrum grupy. Ćwierć sekundy później demon zniknął, wdrążając się w ziemię.

Statki płynęły na pełnych żaglach, pchane przez silne wiatry nadchodzącego sztormu. Kapitanowie zdecydowali się ich nie chować, pragną za wszelką cenę uciec nadchodzącemu kataklizmowi. Macz, Irian i Windukind znajdowali się w kajucie. Ten ostatni wolał milczeć, dając znać reszcie, że znowu go zawiedli. Z tego, co się dowiedział od marynarza, płynęli teraz do Brehen, czyli w innym kierunku niż jedyna osoba jaką znali i która mogła doprowadzić ich do nauczyciela gry na magicznych instrumentach. Przywódcy Psiej Ligi, rzaden plan nie przychodził na myśl, co było swoistym ewenementem. Może powinien zostawić to pozostałym, skoro spaprali sprawę, to mogli by to naprawić. Przytłaczającą ciszę przerwał Krokow, wszedłszy do kabiny. Widać, że mu się śpieszyło.
- Co się stało na la Cruise. Przed chwilom wyłowiono jednego z oficerów z tego statku. Odchodził od zmysłów i był mocno poraniony. Zaś sam okręt nie odpowiada na wezwania.
Każdy odpowiedziałby teraz, że to dziwne i że trzeba to sprawdzić, ale skoro wszyscy to rozumieli, to nie było sensu tego mówić (na dodatek Windukind napewno by skarcił taki komentarz).
- Idziemy.

Nikt ich nie powstrzymał przed wejściem do messy kapitańskiej. Znano ich już z mocy i jako organizatorów ewakuacji miasta, dzięki, której ocalało wiele ludzkich istnień. W środku znajdowała się już spora grupka i omawiała sytuację. Właśnie zbierano ochotników do wyprawy na la Cruise. Po ostatnich przeżyciach nie wielu było chętnych. Przywódca Psiej Ligi zauważył w kącie uratowanego oficera. Mężczyzna obok niego próbował wydobyć z niego, jakąkolwik informację. Bez skutecznie jednak. Windukind spoglądał na niego przez chwilę, poczym podszedł do stolika dookoła, którego zebralo się całe zbiegowisko. Kilka osób ustąpiło mu miejsca. Wyciągnął jedno ze swoich wielkich ostrzy i oparł się o nie. Zapanowała cisza w pomieszczeniu. Wybadawszy wrażenie, które uczynił na obecnych jego gest, przemiówił:
- Moja grupka tam wyruszy, ale tylko ona, nikt więcej - ostatnie słowa powiedział wolno i wyraźnie, jego wypowiedź zaskoczyła kapitana (bo na nim obecnie skupił się półelf), ale ten nie mając zbytnich argumentów przeciw, wyraził zgodę.

Dwadzieścia minut później do ster burty podpłynęła mała łódź wiosłowa. Jeden z pasażerów (wszyscy z nich ubrani byli długie płaszcze przeciw deszczowe) zarzucił na barierkę linę zakończoną metalowych hakiem i poniej reszta oprócz wioślarza, wspięła się na górę. Łódź ruszyła w drogę powrotną na Santa Pientę. Nikogo na pokładzie nie znaleźli, za wyjątkiem mocno pociętych trupów nawiagotora, kapitana i dwóch uzbrojonych marynarzy. Deszcz zmywał krew z pokładu.
- Macie pojęcie co tu się stało - Maczer zdjął kaptur. Jego włosy rozgarniał wiatr.
- Tak - potwierdził Windu, co bardzo zaskoczyło pytającego - pogrzebałem w pamięci ocalałego.
- I co takiego znalazłeś?
- Grupkę oszalałych ludzi, z wielka nienawiścią mordujących wszystko co popadnie. Nie wiem jednak co wywołało u nich ten stan - dobył ostrzy - tego się jednak dowiemy - trzeba złapać co najmniej jednego.
- To nie będzie proste.
- Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieprawdopodobne.
- Przekonajmy się - zeszli pod podkład. W korytarzu ciemnym korytarzu natrafil na kolejne ofiary, kobietę, ktorej poderżnięto gardło i jakiegoś starszego mężczyznę z rozprutym brzuchem. Ściany i podłoga obmazane były krwią. Powoli, nasłuchując wszelkich odgłosów, brnęli przed siebie.

Mała poprawka spowodowana moim nie rozpoznaniem sytuacji. Sorki

_________________

Overcoming obstacles is my business. And business is good.



Avatar powstał dzięki uprzejmości tego .


Last edited by Windukind on Tue Feb 17, 2004 3:07 pm, edited 5 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Feb 17, 2004 2:11 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Oct 26, 2003 1:27 am
Posts: 2039
Location: neverwhere
[Jestesmy w bibliotece, ktora jeszcze dach posiada, wiec nam sie na glowy nie leje]
Image <- zalozylem, iz cosik takiego probuje nas pozabijac...}

<Ćwierć sekundy później demon zniknął, wdrążając się w ziemi...by pojawic sie ponownie pod jedna ze scian.

Pierwszy podniosl sie Yuby. Za nim, najmiej poszkodowany z calej grupy, Raflik. Iranahl, jako jedyny, nie przewrocil sie. Wciaz pokrywala go blekitna siec wyladowan elektrycznych, lecz poza tym wydawal sie nie dotkniety efektem zaklecia.

Poplecznicy demona jakby slyszac niewypowiedziana komende, poniesli kusze, luki, niektorzy mieli rowniez karabiny strazy, i jednoczesnie wystrzelili do AntyWIPowcow i jednego smoka.

Iranahl z pewnym zaskoczeniem spojrzal na kilka beltow sterczacych mu z piersi. Raflik nie przejal sie wogole strzalami i juz szarzowal na tlumek. Yuby jakims cudem ani razu nie trafiony stal narazie spokojny.

Demon jednak nie zamierzal spokojnie przygladac sie rozwojowi sytuacji. Powietrze przeszyl swist i ognisty bicz owinal sie wokol nogi krola smokow. Po chwili sunal on juz po posadzce, ciagniety przez silne ramiona bestii.

Iranahl postanowil dzialac. Nie przejmujac sie beltami, zaczal skandowac zaklecie lodowej strzaly. lecz gdy juz konczyl, tanar'ri usmiechnal sie do niego paskudnie i zniknal, pojawiajac sie za plecami zaskoczonego zaklinacza. i wbil mu w plecy ognisty miecz, ktory pojawil sie zamiast bicza.

Raflik w tymczasie skutecznie przegonil tlum. kilku niedobitkow probowalo podjac walke, lecz nie byli po prostu w stanie trafic go, nie mowiac juz o trafieniu.

Yuby podniosl sie na lokciach, nieco oszolomiony. Poobijane plecy i ostry bol w nodze wciaz oplecionej plonacym biczem szybko jednak ocucily go.

Tanar'ri usmiechnal sie paskudnie i przekrecil miecz w ranie, wywolujac pelen wscieklosci krzyk polsmoka. Iranahl tdolal odwrocic sie,wyrywajac planaca klinge z rak demona. ten po raz pierwszy od rozpoczecia sie zdziwil, gdyz nie spotkal jeszcze istoty, ktora by byla wstanie przezyc taka rane. Chwile pozniej zdziwienie przerodzilo sie w przerazenie, gdy zamiast wysokiego humanoida pojawila sie przednim smocza sylwetka. Duza, rozsadzajaca budynek sylwetka.>

_________________
A little overkill won't hurt anyone
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 19, 2004 12:53 am 
Offline

Joined: Mon Feb 16, 2004 9:27 pm
Posts: 121
Location: Wielkie Podziemia
W srod ogolnego zgielku, chalasu i zamieszania spowodowanego przeistoczeniem sie Iranahla w smoka, pomiedzy nim a tanar'ri zmaterializowal sie czlowiek w czarnym plaszczu, szybko rozejzal sie dookola i wyciagajac Karane z pochwy w stylu ktory Caibre rozpoznal momentalnie, rozciol glas ktoy lecial wprost na jego glowe. Szubko przebiegl kawalek w strone Anty-Wipowcow:
- Cholera, znowu zle koordynaty, co tu sie do jasnej ciasnej dzieje? Wszystko idzie ostatnio na opak. - Mowil jakby do siebie patrzac na demona i smoka, po chwili sopstrzegl kilka osob i zwrocil sie do nich - Widzieliscie moze Windukinda? - Anty-Wipowcy stali w oslupieniu co rusz zerkajac to na dziwnego przybysza to na Yubyego i jego przeciwnika. - Coz....widac ze tutaj tez mnie nie rozumieja, skoda czasu. Mezczyzna przylozyl dwa palce do czola po czym znikna.

--------------------------------------------------------------------------------------

Pojawil sie na dachy pobliskiego budynki, rozgladal sie w poszukiwaniu jakiegos znaku, ale kiedy spojzalw kierunku morza zobaczyl 3 plynace statki. To byl wystarczajacy znak, poza tym cos mu podpowiadalo aby sprawdzic te statki. Obral za cel najwiekrzy z nich po czym znikna.

--------------------------------------------------------------------------------------

Majtek siedzacy na bocianim gniezdzie uslyszal dziwny odglos, jakby swist powietrz, kiedy obrocil sie zobaczyl czlowieka z dlugimi wlosami i rekojasciami dwoch mieczy ktore wystwaly mu z pod plaszcza.
- Trydno trafic dobrze na poruszajacy sie obiekt - powiedzial do siebie po czym rozejzal sie po pokladzie na dole i zworcil sie do majtka - czy wiecz moze czy na pkladzie tej lajby znajduje sie mistrz Windukind? - Majtek patrzyl na niego z rozdziawiona geba ale byl jeszcze wzruszyc ramionami w gescie niewiedzy. Przybysz skina glowa, nie to przepraszajac, ni to dziekujac, po czym chwycil sie liny i przeskoczyl przez barjerke gniazda, w locie owina ja sobie wokol pasa i alpinistycznym sposobem wychamowal tuz nad pokladem. Udal sie szybkim krokiem w kierunku kajuty kapitanskiej otworzyl drzwi nie pukajac. Kapitan zerwal sie z miejsca i chwycil Raugera lerzacego na biurku.
- Kim jstes i czego tu chcesz, to prywatne kabiny, odejdz, albo wezwe straz.
- Spokojnie, potrzebuje informacji.....
- Nie rozmawiam z ludzmi ktorzy nie maja poszanowania dla cudzej prywatnosci. - Przerwal przybyszowi kapitan
- A ja mam gdzies twoja prywatnosc......szukam Windukinda i jezeli mi nie odpowiesz wciagu 10 sekund usmierce cie szybciej niz zdolasz pomyslec aby nacisnac spust tego szajsu ktorytrzymasz w rece.

Normalnie kapitan nie jest osoba ktora latwo ulega zastraszeniu, ale w tej postaci bylo cos przerazajacego i mistycznego, pozatym jego oczy, byly bardzo dziwne, tak jak by mogl zabijac samym wzorkiem.
- Windukind wraz z towarzyszami poplyna na statek z prawej burty - powiedzial kapitan lekko drzacym glosem, lecz nie poddal sie do konca i nie opuscil broni. Przybysz tylko sie usmiechna po czym sklonil lekko glowa i przykladajac dwa palce do czola znikna.

--------------------------------------------------------------------------------------

Gdy Windukind i Maczer (sorry jesli kogos przeoczylem, ale jestem juz troche padniety) sprawdzali poklad. Ajron pojawil sie w mesie. Po chwili zorjetowal sie ze nie byl sam. Razem z nim w mesie bylo 5 osob, karzdy dierzyl jakas bron. Miecze, maczety a nawet jeden mezczyzna mial stena. Obserwowali sie przez chwile po czym facet ze stenem zlapal za zamek i szybko pociagna, lecz to bylo juz duzo czasu dla Hiroku ktory wyciagna katane i jednym susem znalazl sie przy niczego niespodziewanacym sie mezczyznie. Poczul on tylko zimno stali przechodzace od krocza po czubek glowy a potem juz nic nie czul. Kiedy facez ze stenem lapal za kolbe i celowal, Hiroku obcia glowe drugiemu mezczyznie, trzeci zostal drasniety w policzek, kiedy poczul palacy bul krzyna jak najglosnie potrafil (ma sie rozumiec ze reszta na statku go uslyszala). Zaraz po krzyku rozlegl sie charakterystyczny turkot broni maszynowej. Ajron stal zamurowany. Mezczyzna seria wybil mu miecz z reki ktory wbil sie w sciane obok niego. Ale mial on pecha skonczyla mu sie amunicja.
- O Zesz Ty - warkna Hiroku po czym rozchylil plaszcz i wyciagna z kabury prz udzie Colta. Huk potoczyl sie niczym udezenie gromu po calym statku a olbzymi pocisk kalibru .45 cala trafil mezczyzne dzierzacego stena centymetr powyrzei i dokladnie miedzy oczy. Czaska jego rozpadla sie zostawiajac tylko twarz. Ostatni mezczyzna wydarty z oslupienia poprzez huk olbrzymiego pistoletu ruszyl sie i to byl jego blad. Lufa momentalnie skierowala sie w jego strone i bron wyplula dwa pociski ktore swym impetem poderwaly mezczynze troche ponad ziemie i rzucily nim o podloge jak szmaciana lalka ponad metr dalej. Cala akcja trwala krucej niz 15 sekund. Piec cial lezalo na podlodze. Huki zaalarmowaly ich towarzyszy w innych czesciach statku.

Windukind stal na mostku kiedy uslyszal terkost stena i po chwili trzy wystrzaly z Colta.
- Idziemy, zdaje mi sie ze to bylo w messie (tak to sie chyba pisze, co?)

jutro wieczorem zamieszcze opis mojej postaci, musze jeszcze popracowac nad historia i bedzie dobrze.

_________________
http://www.contarst-radio.webpark.pl


Last edited by Ajron on Sun Feb 22, 2004 9:41 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu Feb 19, 2004 7:47 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Oct 25, 2003 10:15 pm
Posts: 488
Location: Gdynia
<Huki strzałów wytrąciły Maczera z zamyślenia. Patrząc na zwłoki uświadomił sobie, że nie przepada za takim środowiskiem. Co gorsza, był pewny, że nie tylko on nie dopuszczał do świadomości faktu, że cała załoga statku była martwa bądź ewentualnie oszalała. Otworzył usta by spytać o coś Irian , która również patrzała niemal jak zahipnotyzowana na pozbawione życia ciała. Wtedy to Windukind oznajmił:>
Windukind: Idziemy, zdaje mi się ze to było w messie (Word się znowu ze mną kłuci więc jeśli się z Ajronem mylimy to dajcie znać )
Irian: Walczą tylko żywi.

<Pobiegła za Windukindem więc Maczer został na chwilę sam. Wiedział doskonale o co chodzi Irian. Był to prawdopodobnie ostatni dzwonek aby kogoś uratować. Martwiło go tylko jedno. Stwierdzenie dziewczyny było teoretycznie prawdą. Ale nie w tym świecie. Próbował mentalnie przygotować się na ewentualne spotkanie z nieumarłym bądź, co gorsza, z jakimś człowiekiem pozbawionym duszy ale wiedział, że nieskutecznie. Anioł, wychowywany w świecie dobra i wiecznego szczęścia, wiedział, że jeszcze na tym statku pęknie. Bał się, żeby tylko nie nastąpiło to w krytycznym momencie. Postanowił bowiem nie zawieźć ponownie Windukinda. Robił to zbyt często... Maczer kucnął przy starszym człowieku z rozprutym brzuchem. Czuł, że coś z tymi zwłokami jest nie tak. Powąchał dyskretnie nad ciałem ale ponieważ łatwo się przeziębiał jego nos był zapchany i nic nie wyczuł. Wstał i zwrócił w kierunku wyjścia i zobaczył zakapturzoną postać. Przestraszył się a mężczyzna, którego twarz skrywał kaptur, widząc to uśmiechnął się.>

Maczer: Geeez. Nie strasz ludzi.
Korokow: <Z nutką ironii> Wybacz.
Maczer: Tak właściwie to czemu jeszcze z nami pracujesz? Mogłeś już dawno pójść do rodzimego miasta a jednak nam pomagasz.
Korokow: Chodzę tam gdzie jest ciekawie.

<Maczer oczywiście nie uwierzył w to. Pewnie chodziło o miecz Aleksandra którego wciąż anioł nie mógł się pozbyć. W końcu wzruszył ramionami i razem z doktorem pobiegł do messy. Gdyby zostali choć chwilę dłużej zobaczyliby jak ciało starszego mężczyzny mozolnie wstaje, rozgląda się i kuca przy martwej kobiecie rozpoczynając jej konsumpcję. Widok ten przyprawiłby o mdłości najwytrwalszego obserwatora.... >

_________________
Starczy tego skakania


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Feb 22, 2004 3:26 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Sep 09, 2003 7:54 pm
Posts: 486
Location: Gdzies w swoich przygodach...
"...Dziewczyna trzymajaca ksiege, a za nia jej cien przybieral postac demona... zerwal sie wicher i powoli nastawal zmrok... dziewczyna stala i patrzala sie w dal, a jej cien rosl... wresczie zapadl zmrok zupelny. Nagly powiew wiatru wyrwal ksiege z rak dziewczyn.. a ona znikla w mroku. jej cien rowniez sie ulotnil. Ziemia zadrzala i pekla, a wydobylo sie z niej co zlego... cos co niepowinno sie wydobywac spod ziemi... coz co jusz raz zasialo znisczenie... ale oto cztery latarnie sie zapalily, i zlo sie ich balo... ale gdy swiatla latarni sie polaczyly by ugodzic zlo... stalo sie cos strasznego... Wiedza dwoch ksiag sie polaczyla i przybyl przeklety miecz, ktory wpadl w szpony zla..."

Demon stal pod ogromnym cielskiem smoka i przypomnial sobie te przepowiednie ktora przeczytal w pierwszej ksiedze, tej ktora ma obecnie Yuby... zaanalaizowal jusz ja dokladnie... i wiedzial ze to wlasnie ten moment... jego sludzy donosili mu o poczynaniach Lith i SC brakowalo mu tylko ksiegi drugiej ktora trzymalal owa dziewczyna... przeklety miecz oznaczal Aferktat ktorego od tak dawna szukal... cztery latarnie najbardziej go ciekawily, ale teraz wiedzial co oznaczaja.. nie bal sie owych czterech przybyszow, z czego jeden byl w postaci smoka... wiedzial ze musza polaczyc swe swiatlo.. ale co to znaczylo... i gdzie jest ta ksiega...

Demon uderzyl szybko. Podbiegl do nogi stwora i zatopil w niej swe pazury... slychac bylo chrzest lamanej kosci nogi smoka a potem wielki ryk wyzej wymienionego...

Y: Niemozliwe... zlamal kosc smoka ale przeciez on mial bardzo krotkie pazory.. jak mogl ja dosiegnac......
R: Trzeba mu pomoc...

A demon nadal atakowal Noge smoka, ktory niemogl ani swoim oddechem atakowac natreta, ani nie mogl siegnac jego swymi rekami...


Demon byl pewny siebie, a nawet zadowolony...

ale nie wiedzial ze druga ksiega jest spalona, i ze zawierala dalsza czesc przepowiedni, ktora Raflik przeoczyl... a brzmiala ona tak
"... Ale miecza przekletego nie bylo... przybyl inny miecz. Miecz wielkiego wladcy i dobra... zlo go pochwycilo... i strali sie oni w umysle, a latarnie to wykorzystaly i swym swiatlem kurczyli rozmiary Zla... a kiedy mialo juz zniknac... strzelilo w gore w przyplywie desperacji... ognisty slup wzniosl siew nad tym miejscem... Slonce wstawalo... niebylo zla, miecza... nie bylo tez latarni... wszystko co zostalo to jedynie pustynia... "

_________________
" Zobaczyłem Raflika....
*poke*
Dotkłem Raflika.....
...
Moge juz umrzec" Bokler
Morgana's Parapetowa 16 Feb 07


Last edited by Raflik on Wed Feb 25, 2004 9:41 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Feb 23, 2004 6:48 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Nov 15, 2003 4:56 pm
Posts: 1141
Maczer, a za nim Korokow ruszyli za swoimi towarzyszami. Na rozmowę stracili co prawda parę sekund, ale dość dobrze pamiętali kierunek, z którego dobiegły ich odgłosy wystrzałów. Biegli w korytarzu znajdującym się pomiędzy jakimiś bardziej ekskluzywnymi i bogatymi kajutami. Od razu było widać, iż statek przewyższał Santa Pietę nie tylko pod względem szybkości i zwrotności, ale także pod względem panujących tu standardów. Na podłodze leżała czerwona wykładzina, udająca dywan, który układany jest podczas przyjmowania co znamienitszych gości na dworach. Ściany ozdobione były złotymi, wirującymi wzorami, a gdzieniegdzie do ziemi przykręcony było fotel. Maczer przyglądał się nieco zbyt długo oprawionemu w prostą, choć masywną ramę portretowi. Zbyt długo, ponieważ nagle z bocznego korytarza wyskoczył jakiś zombie. Maczer spostrzegł tylko kontem oka jego wykrzywioną w dziwnym grymasie, potworną twarz. Kolor skóry pokrywającej głowę był w większości fioletowy. Gdzieniegdzie prześwitywały sine plamy. Prawy policzek był natomiast koloru brudnego brązu. Oczywiście w kilku miejscach znajdowały się dziwne strupy, a całości dopełniało kilkanaście kępek włosów pokrywających gdzieniegdzie głowę.

Cały ten obraz mignął jednak tylko przed oczyma Maczera w ułamku sekundy. Ponieważ anioł mentalnie nastawił się na spotkanie z nieumarłymi jego odpowiedź była natychmiastowa. Wyciągnięty instynktownie obrzyn błyskawicznie znalazł się w jego ręku. Huk wystrzału... i ... brzdęk tłuczonego szkła. Maczer ze zdziwieniem spojrzał na znajdującą się przed nim drewnianą ścianę. Biegnący nieco za nim Korokov zatrzymał się koło osuwającego się na kolana Anioła.
Korokov: ‘No ładnie... Siedem lat nieszczęścia’
Słowa te jednak nie dotarły do Maczera. Ten nie zwracając uwagi na kaleczące dłonie odłamki próbował pozbierać w głowie myśli po doznanym szoku. No właśnie – pojedynek z Caibrem. To wtedy jego twarz została poparzona. Maczer uśmiechnął się w jakoś dziwnie nieobecny sposób, gdy przypomniał sobie tych wszystkich odsuwających się od niego z niewiadomych przyczyn pasażerów Santa Piety.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 304 posts ]  Go to page Previous  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group