[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 456: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 95: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4246: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4248: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4249: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4250: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3685)
Multiworld • View topic - Pogoń za marzeniem

Multiworld

Nothing is impossible in the Multiworld
It is currently Thu May 16, 2024 1:29 pm

All times are UTC + 1 hour




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 193 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Next
Author Message
 Post subject: Pogoń za marzeniem
PostPosted: Thu Sep 01, 2005 8:06 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Sep 06, 2004 7:00 am
Posts: 676
Location: Sleepless lands...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 03, 2005 10:31 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Jan 27, 2005 5:42 pm
Posts: 646
Location: Częstochowa

_________________
"Czekałam na ciebie cały wieczór!! Spójrz, dobrze mi w tej sukni?? Czy nie moglibyśmy mieć domu? Lubisz dzieci?? Myśl o mnie, a nie ciągle gdzieś znikaj! A mnie to już pewnie nie kochasz!!"
SHREK górą!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Sep 03, 2005 10:54 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Sep 06, 2004 7:00 am
Posts: 676
Location: Sleepless lands...
Biegł bocznymi uliczkami... puknął jeden przycisk przy kombinezonie. Zza karku wysunęły się słuchawki... Rozbrzmiewała jego ulubiona piosenka.



I had a friend many years ago
One tragic night he died
The saddest time of my life
For weeks and weeks I cried
Through the anger and through the tears
I've felt his spirit through the years...


Nagle zobaczył kogoś. Nie... chyba nikt nie jest aż tak głupi... A jednak! Ktoś stanął mu na drodze. Troje ludzi. Uzbrojeni.

I'd swear, he's watching me
Guiding me through hard times


Nie miał czasu na zabawę. Stanął pewnie. Położył ręce na rękojeściach.
Coś mówili. Nie zwrócił uwagi. Wyjął miecze. Wycelowali w niego.

I feel it once again
It's overwhelming me


Błyskawicznie odbił dwa wystrzelone w niego pociski. Przed trzecim się uchylił. Podbiegł do pierwszego. Bez namysłu, automatycznie chlasnął go w szyję. Koniuszkiem miecza. Krew trysnęła.

His spirit's like the wind
The angel guarding me


Pozostała dwójka próbowała znowu strzelać. Nie trafili. Miguel skoczył na ścianę, odbił się od niej i w locie ciął drugiego oprycha przez pierś.

Oh, I know, oh, I know
He's watching over me


Trzeci chciał uciekać. Miguel wciąż odbijając się od blisko siebie stojących ścian dopędził go. Normalnie nie traciłby na to czasu... ale teraz było mu po drodze.

Oh, I know, oh, I know
He's watching over me


"He's not watching over him". Pomyślał. Przelatując tuż obok od niechcenia przeciął przeciwnikowi tętnicę szyjną. Stanął na ziemi. Schował miecze. Rozległ się odgłos padającego ciała. Miguel nie obejrzał się. Pobiegł dalej...

We shared dreams like all best friends
Blood brothers at the age of ten
We lived reckless, he paid the price
But why? Why did he have to die?
It still hurts me to this day
Am I selfish for feeling this way?
I know he's an angel now
Together we'll be someday


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 04, 2005 9:13 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 27, 2003 1:37 pm
Posts: 456
Location: Afgrak :P
Miguel nie obejrzał się. Pobiegł dalej... aż w pewnym momencie jednak spojrzał za siebie, dla pewnosci czy nikt nie podaza jego śladem, i w tym samym czasie na jego drodze pojawiła sie kolejna postać, ktorej tym razemn ie zaowazyl. Wpadł z całym impetem na średniej wielkości przypominajacego czlowieka mezczyzne....jednak od poczatku czuł że coś w nim jest nie tak...zwlaszcza ze ten w porownaniu do Miguela nawet nei drgnal, stal dalej i z dzwinym grymasem spojrzał w jego strone...
-żałosne...uważał byś chociaz jak chodzisz-powiedziała postać po czym zaczął sie odwracać
-to raczej ty uwazaj-odcharpnal Miguel nie zwracajac uwagi ze nei ma czasu na kolejne walki
-ooo?ja powinienem uwazac?smieszny czlowieczku, powinienes doglebniej wybierac sobie przeciwnikow, i nie wchodzic w walke ktorej nie masz szans wygrac-mowiac to z plecow postaci zaczal WYLEWAC sie jego miecz, i pelznac w w dol po jego plecach, prosto do dloni gdzie wrocil do krztaltu nieco przerosnietej katany....
-i pomyslec ze sam nie mam na to za wiele czasu...tyle spraw na glowie, no nic, zagospodaruje sie chwile dla ciebie...-mowiac to mezczyzna nagle uslyszal cos podobnego do lekkiego ryku, jakby jakis statek spadal z nieba, rozejrzal sie dookola, ale nic nie bylo widac, tylko lekka smuge ktora przypominala bardziej chmure niz pozostalosci po silnikach, a Muigiel stal z rekoma juz na mieczach...
-ehh, chyba jednak nie zdaze, moj nowy statek juz wyladowal, a jeszcze mialem sie wczesniej z NIĄ spotkac...no trudno, wiedz ze jeszcze cie znajde i to dokoncze, wiec probuj nie umrzec do tej pory-mowiac to miecz jegomoscia spelznal spowrotem na jego plecy, a on sam odwrocil sie, podwinal hakame, i zaczal isc... W tym samym momencie Miguel zobaczyl cos dziwnego, jegomosc mial jaszczurze stopy, ale nei mial na to zupelnie czasu i zaczal biec dalej....

_________________
ﻁﺽﺻﺸﺫ ﺴﺳﺸﺵﺷﻑﻡﻔﻛ


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 04, 2005 7:20 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jan 28, 2005 11:18 am
Posts: 231
Location: Między smiertelnymi
Dzielnica najnizszej klasy to prawdziwa dzungla, smietnik i matka przeroznych gangow, poprostu jeden wielki zdegradowany burdel.
Miejsce gdzie slonce nie dociera, a 650 metrow w gore zaczyna sie raj nie doscigniony dla smieci.
Ludzie na gorze sa tak samo czysci jak my ale poprostu maja wiecej kasy.
Czerwony pojazd relikt XX wieku podjechal pod jakas spelune, slinik pracowal rowno, moze samochod wygladal jak dezel ale nowoczesna technoilogia schowana pod maska dawala o sobie znac.
Z pojazdu wysiadl sredniego wzostu mezczyzna zarzucil skorzana kurtke,
poprawil pasek i zapalił papierosa.
Ruszyl w kierunku speluny. Przez drzwi wypał jakis czlowiek i nie mogac sie podniesc zwymiotował przed drzwiami. Przybysz wyminał mezczyzne i wszedł do pomieszczenia.

Czerwien swiatel tego miejsca byla drazniaca , pod sufitem stara dyskotekowa kula rodem z lat 70 , bila mdlym swiatlem na kilometr.
Panienki na stolikach w swym frywolyn tancu i stado pijanych mezczyz.
Nowo przybyly osobnik podszedl do baru, oparl sie o blat i zgasil peta w popielniczce.

Co bierzemy- rzekl barman , mezczyzna w srednim wieku dosc baczysty.
To co zwykle. Skral tu jest, podbno mnie szukal.
Barman podal piwo zimne i prosto z lodowki.-On juz nie zyje gliny zalatwily go jakies 2 dni temu , chlopak mial juz na koncie ale zostawil to wiedzial ze sie w koncu pojawisz.
Mezczyzna schowal mala koperte i kluczyki, prawdopodobnie do mieszczania.
Dzieki Mark.

Odpalil sielnik zapalil swiatelko w samochodzie i otworzyl list.
Martel zlatwia mnie w przeciagu tygodnia ale to co ci powiem jest wazniejsze moze tobie sie uda bo ja z tego smietnika juz nigdy nie wyjde, w moim domu masz zalegla kase i swoje ostrze. Zaginely dwa miecze sa w posiadaniu jakiegos zlodziejaszka zwa go Miguel ciezko go dorwac , na czarnym rynku za miecze zarobisz okolo 7 tys kafli jak sie dobrze potargujesz. Musisz uwazac kilka osob prawdopodobjine juz sie ta sprawa zajela nie liczac mafi czy policji...
Skral...
Martel wrzucil jedynke i ruszyl brudnymi ulicami do mieszkania bylego przyjaciela...

_________________
Image


Last edited by DARKSTAR on Tue Sep 06, 2005 8:30 am, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 04, 2005 8:18 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 27, 2003 1:37 pm
Posts: 456
Location: Afgrak :P
w tym samym czasie Ryuzoku staral sie isc dalej, staral bo co chwile ktos probowal na niego napasc, co jednak nie okazywalo sie dobrym pomyslem
-hmm, no jeszcze troche a stworze tutaj nowe morze czerwone-pomyslal i szedl dalej, aż w koncu przechodzac nieopodal czegos w rodzaju podrzednej knajpy postanowil sie napic, a kiedy tylko wszedl do srodka zaowazyl jedna niecodzienna jak na takie meijsce rzecz...
-sami starcy?boze....gdzie ja trafilem?no nic, trzeba sie napic i spadac dalej, jak tak dalej pojdzie to serio nigdzie nie dojde za zycia-po czym usiadl, poprosil o cos do picia, a pijac uslyszal rozmowe dwoch dziwnie wygladajacych typow:
-wiesz, znasz ta legende o wiedzmie?
-ta ze kto ja pocaluje ten zyska ogromne szczescie?
-ta, slyszalem ze ta wiedzma jest gdzies tutaj
-pier<cenzura>.....a jak wyglada?
-z tego co slyszalem z opisow to latwo ja rozpoznac, ma wilcze uszy i ogon-slyszac to Ryuzoku lekko sie zakrztusil....
-wilczy ogon i uszy?to pewnie ona-pomyslal-a pozalowanie jej ma dac takie szczescie?hmm...moze trzeba ta sprawe sprawdzic, w sumie i tak mialem sie z nia spotkac...-i z taka optymistyczna mysla wyszedl z przybytku, i skierowal sie w strone spotkania, lekko przyspieszajac kroku...

_________________
ﻁﺽﺻﺸﺫ ﺴﺳﺸﺵﺷﻑﻡﻔﻛ


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Sep 04, 2005 8:21 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Oct 25, 2003 10:15 pm
Posts: 488
Location: Gdynia

_________________
Starczy tego skakania


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Sep 05, 2005 10:55 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Jan 27, 2005 5:42 pm
Posts: 646
Location: Częstochowa
Spotkanie z tym czymś trochę wprawiło w złość Miguela. Jednakże nie było to na tyle, wazne aby mógł on mu przerwać podróżowanie. Widział, ze czasu ma mało wiec pobiegł dalej nie przejmując się trzema trupami, które zostawił po sobie.
- Pewnie i tak nikt się nimi nie przejmie. Nie tu...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kiedy spokojnie szła ulica nie wiedziała że tak się to wszystko dziś skończy.

Jako jedna z mieszkanek Nowej Barcelony, dolnych jej partii, wiedziała ze kiedyś może ja cos takiego spotkać. Jej mistrz, który zmarł trzy lata temu, kiedy była jedynie 15 letnią dziewczynką powiedział, aby nigdy nie poddawała się bez walki.

Starała się. Jeden z szczęściu mężczyzn nie ruszał się. Leżał koło kolegów, a z jego nosa i uszu ciekła krew. Widziała ze nie żyje.

Mistrz niejednokrotnie ostrzegał ja o sile tego ciosu. Zademonstrował go jej dopiero po 4 latach nauki. I wiedział, że ta jego uczennica nie użyję go w złych celach. Po czterech latach nie tylko nauczył ja walczyć, ale zarówno cenić życie ludzkie i nie tylko. Pokazał jej miłość, jaka można darzyć wszystko na tym świecie. Od ludzi, przez zwierzęta aż po rośliny i sama Matkę Ziemie.

Musiała go powstrzymać. On ja chciał zabić. Bardzo żałowała swojego czynu, jednak nic innego nie mogła zrobić. A tych pięciu ciągle stało nad nią i patrzyli na martwego kolegę to na nią.

Mistrz był dla niej bliższy niż rodzina. W domu ojciec pił, matka się niczym nie przejmowała. Jedynie jej brat starał się, aby to wszystko trzymało się siebie. Zarabiał marne grosze, które szły na jedzenie albo na alkohol dla starego. Nienawidziła tego miejsca zwanego domem przez bardzo długi czas. Jednak i tu mistrz zadziałał. Pokazał jej, że to może wszystko inaczej wyglądać, ze to się da naprawić. I miał racje, kiedy po raz pierwszy postanowiła porozmawiać z całą rodzina naraz, poszło lepiej niż by się kiedykolwiek spodziewała. Po roku w domu wszystko prawie było normalnie. Stary pił rzadziej, matka już nie olewała wszystkiego, chociaż teraz chorowała ciężko. Brat niestety... Zginął trzy miesiące temu. Pracował dla wojska i niestety trafił na cmentarz szybciej niż powinien.

Bardziej tego niż śmierć własnej bała się o reakcje na nią matki. Matka była bardzo chora i mogłaby nie przeżyć czegoś takiego. A ci mężczyźni stali nad nią i wiedziała, że ni tylko ja okradną... Wiedziała, że najprawdopodobniej zrobią jej cos złego. Choćby, dlatego, że zabiła ich koleżkę.

"Nie ważne jest twoje życie! Ale ważne jest to abyś nie zginęła teraz. Ważne jest to żebyś mogła żyć i pomagać innym!!" To jej powiedział mistrz, kiedy po raz pierwszy ja spotkał. A było to bardzo dziwne spotkanie. Ona stała właśnie na moście. Chciała zakończyć swoje życie. Wtedy on stanął za nią. Nie powiedział jej "Nie skacz" albo "Głupia jesteś". Powiedział jej właśnie te słowa:
"Nie ważne jest twoje życie! Ale ważne jest to abyś nie zginęła teraz. Ważne jest to żebyś mogła żyć i pomagać innym!!"
To dało jej do myślenia. Dlatego też nie skoczyła. Pospacerowała ze starcem. Ta pierwsza rozmowa naprawdę dużo jej pomogła i nauczyła. Wtedy też poprosiła mistrza, aby ja uczył. Zgodził się.

- Ja nie chce umierać - mówiła cicho do siebie, kiedy trzech mężczyzn podchodziło do niej, a dwóch następnych z pistoletami stało za nimi.
- Ale będzie zabawa - mówił jeden widać, ze co bardziej podniecony.
- A za Mikiego zginiesz. Najpierw jednak zabawa - i wszyscy zaczęli się śmiać.
- Ale ja nie chciałam - prawie już płakała.
Oni jednak dalej podchodzili. Gdyby nie ci dwaj z tyłu próbowałaby uciec, jednak przez nich nie miała szans nawet powalić choć jednego z nich.


"Kiedy ty pomagasz innym, zawsze się znajdzie ktoś kto tobie pomoże" - to również były słowa mistrza. I modliła się, aby były prawdziwe. Naprawdę się modliła. Tylko nie wiedziała, do kogo albo, do czego.

Pierwszy mężczyzna był już przy niej. Jego nóż przeciął jedno z ramiączek od bluzki. Ta natychmiast w połowie opadła pokazując dość spora część piersi, co tylko jeszcze bardziej zachęciło mężczyznę do działania. Reszta jego kolegów stała z tyłu patrząc i śmiejąc się. Próbowała go kopnąć, jednak jego ręka chwyciła szybko jej nogę i przytrzymała wyżej.
- Dan pomóż mi!! Kociaczek się rzuca!! - krzyknął śmiejąc się dalej mężczyzna. Jeden z jego kolegów podszedł i chwycił kobietę wykręcając jej ręce do tyłu. Wtedy ten pierwszy zaczął ściągać jej spodnie.


Ból... Ból nie istnieje.. Da się go pokonać... Ale nie teraz. Teraz błagała żeby ból się skończył, żaby ból zniknął, a w zamian pragnęła jedynie... śmierć!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kiedy tak biegł zauważył grupkę sześciu mężczyzn. Leżał przy nich jakiś trup. Nie było to nic nowego. Trup jak trup.
- O patrzcie - odezwał się jeden z tych gości - Dan! Jeffy! Mamy jakiegoś frajera z kasą co się kręci po nieodpowiednich miejscach!! Te!! Ty pedałku z tym pedalskim kombinezonkiem i tymi wykałaczkami!! Chodź tutaj!! Pogadamy!!
Miguel teraz dopiero zauważył "Dana" i "Jeffa". Byli oni troszkę z a kolegami i trzymali półnaga zapłakaną i posiniaczoną młoda kobietę.
- No chodź do nas cioto!! - ponownie zawołali Miguela.

_________________
"Czekałam na ciebie cały wieczór!! Spójrz, dobrze mi w tej sukni?? Czy nie moglibyśmy mieć domu? Lubisz dzieci?? Myśl o mnie, a nie ciągle gdzieś znikaj! A mnie to już pewnie nie kochasz!!"
SHREK górą!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 06, 2005 11:08 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jan 28, 2005 11:18 am
Posts: 231
Location: Między smiertelnymi
Martel zatrzymal sie przy starym wejsciu do metra , w polnocnej dzielnicy , zreguly malo osob sie tu pojawialo ze wzgledu na szczury i spora ilosc zanieczyszczen.
Schodami zszedł do podziemi metro nie jeżdzilo tu od ponad 120 lat. wskoczyl na tory i powoli ruszyl tunelem , wszedobylka cisze przebijaly krotkie dzwieki kapiacej wody czy ciche piski w oddali, ludzkie kroki tutaj to rzadkosc.

W polowie korytarza znalazl drzwi , uchylil je lekko, w srodku bylo ciemno, poswiecil lekko latarka , przed nim odslonil sie maly korytarz , ktory skrecał w lewo. Powoli ruszyl korytarzem , za zakretem znalazł schody , lekko zasypane w grozie , ktos probował go uprzatnac, jednak sporo jeszcze zostalo na schodach.
Wszedl po schodach i dostal sie do korytarza , Martel zauwazył ze z sufitu zwisa lina a w samym suficie jest spora dziura .
Tak to tedy - myslał, chwycil mocno sznor i wspiał sie do gory. Znalazl sie w pustym pomieszczeniu , przed nim ukazaly sie drzwi podszedl i wyciagnal kluczyk jaki dal mu barman.
Pasował idealnie przekrcil dwa razy, i otworzyl drzwi.
Pomieszczenie w srodku bylo skromne ale jak na takie warunki ladnie umeblowane, na scianie na przeciwko slad po zamurowanych drzwiach , wentylator caly czas pracowal bylo to pomieszczenie po robotnikach konserwujacych metro.
Mala kanpa i troche sprzetu , pewnie z kradziezy , duza szafa odrazu przykula jego uwage.
Martel otworzyl ja , znalazl tam mundor 6 korpusu piechoty, rekaw zdobila naszywka wilczej czaszki z napisem "Hand Of Doom".
Obok w skorzanej pochwie znalazl dlugi noż z adamentowym ostrzem, do ktorego byla przywiazana mala sakiewka z pieniedzmi i zdjeciae.Mezczyzna przyjzal sie dokladnie zdjeci, na ktorym widnialy dwa miecze.
To o tym mowiles...to bedzie wicej warte niz kilka kafli, za to mozna nie robic do smierci- Szyderczy usmiech pojawil sie na twarzy, schowal zdjecie i sakiewke pod gruba skurzana kurtke, noz przypiał do pasa.
W szafie znalazł jeszcze mala metalowa skrzyneczke, otwozyl ja , amunicja i kilka fiolek Phs 14.
Swietnie to jestesmy kwita....A twoja norka zaopiekuje sie obecnie sam.
Martel rozlozył dwa srebrne kolty na stole ,rozebrał na czesci i starannie zaczał czyscic bron....

_________________
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 06, 2005 11:27 am 
Offline
User avatar

Joined: Mon Sep 06, 2004 7:00 am
Posts: 676
Location: Sleepless lands...
Nie chcial sie zatrzymywac... nie powinien, kiedy to juz bylo tak blisko... ale jak zwykle zwyciezylo w nim cos, co zawsze uwazal za swoja najwieksza slabosc... to bylo wspolczucie... Poza tym... to byla kobieta, bardzo ladna kobieta. Wiedzial, ze jezeli teraz sobie pojdzie, to bedzie winien jej smierci. A tego by sobie nie wybaczyl. A w obecnej sytuacji nie mogl sobie pozwolic na dlugie wyrzuty sumienia.

Szybko ocenil sytuacje. 5 mezczyzn, dwoch uzbrojonych w bron palna. Desert Eagle. Wiedzial ze w tym swiecie opanowanym przez bron energetyczna wydawaly sie wszystkim przezytkami. Wiedzial tez ze wszyscy oceniajacy tak ta bron popelniali blad. Ten pistolet potrafil powalic sredniej wielkosci hipopotama.

Reszta miala przy sobie palki. Ale wiedzial ze na pewno maja cos jeszcze. Zwykle takie bandy nosily uzi. A uzi mialy niemiy zwyczaj wystrzeliwywania calego magazynka w przeciagu 2-3 sekund. Tego nikt by nie odbil. Nawet Jedi.

Musial dzialac szybko. Szybko ale i spokojnie. Nie wlozyl sluchawek. Przy takiej walce potrzebowal pelnej koncentracji. Powoli zblizal sie do tamtej grupki. Widzac to mezczyzni trzymajacy dziewczyne ogluszyli ja i rzucili na ziemie. Z jej glowy wypynela cieniutenka nitka krwi. Poczul gniew, ale szybko sie uspokoil. Nie teraz. Jeszcze nie teraz.

Gdy tylko zblizyl sie na wystarczajaca odleglosc blyskawicznm ruchem wyjal miecze i w tej samej sekundzie skoczyl do przodu. Nienaturalnym skokiem, w niemal poziomej paraboli, dosiegnal najblizszego zbira. Krzyk, krew... Wiedzial, ze narazie nie musi sie obawiac strzalow. Nie byli az tak glupi zeby strzelac gdy byl miedzy nimi.

Nastepnego zalatwil szybkim cieciem na aorte. Kolejny nadzial sie na ostrze jego miecza gdy probowal zajsc go od tylu. Zostalo dwoch.

Zobaczyl jak jeden wycelowal w niego uzi. Nie zdazyl strzelic. Miguel juz byl przy nim. Zlapal go w pol, obszedl, przystawil miecz do gardla i pociagnal. Zastanawial sie gdzie sie podzial ostatni. Uslyszal strzal. Instynktowie rzucil sie w uniku. Za pozno.

Pocisk uderzyl go w bok. Nie wierzyl ze kombinezon to wytrzyma. Ale wytrzymal. Rzucilo go na sciane. Otrzasnal sie. Zbir celowal w jego glowe. Z odleglosci 50 cm spudlowac nie mogl. Miguel myslal nad wyjsciem z tej sytuacji. Wiele nie wymyslil. Rozlegl sie strzal. Krew...

Obok dziewczyny lezal Desert. Dymiacy. Dziewczyna trzymala sie za reke. Miguel nie dziwil sie jej. Odrzut tego pistoletu byl taki, ze mogl urwac ramie. Podniosl sie, schowal miecze. Podszedl do niej.

-Dziekuje. Ocalilas mi zycie.
Nie odezwala sie.
-Jestes ranna, pozwol, zabiore Cie w bezpieczne miejsce.
-Nie trzeba... i to ja Ci dziekuje... Gdyby nie Ty...
-Nie musisz mowic, powinnas odpoczac. -Nie powinien zwlekac... ale ona potrzebowala pomocy.
-Naprawde... ale ja... -probowala wstac. Nogi odmowily jej posluszenstwa.
-Naprawde... ale Ty teraz powinnas pojsc ze mna. - Wzial ja na rece.
-A teraz, odpowiesz mi na pare pytan. Na poczatek... jak masz na imie...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 06, 2005 1:04 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Jan 27, 2005 5:42 pm
Posts: 646
Location: Częstochowa
- Nazywam się Mall - odpowiedziała mężczyźnie, który właśnie ją uratował. Ciągle mu się przypatrywała, a to spojrzenie świadczyło, że to nie, dlatego że jej pomógł. A może raczej nie tylko dlatego.
- Ja jestem Miguel - odpowiedział.
- Mogę już iść, czuje się lepiej - powiedziała, mimo iż nie chciała tracić kontaktu z nim. Postawił ją na ziemi.

Tylko przy jednej osobie tak się czuła. Może nie do końca tak samo, ale podobnie. Mistrz zapewniał jej pomoc, bezpieczeństwo i przyjaźń. Teraz jednak te wszystkie rzeczy przy tym mężczyźnie były spotęgowane. Były niczym góra, której w żaden możliwy sposób nie da się ominąć. Jej oczy ciągle błyszczały, gdy zapytał:
- Gdzieś mieszkasz?
- Tak, na... - nie mogła nawet normalnie mówić, zacięła się - Na... Sektor 16 północnej części... Poziom 116.. Chyba tam - dokończyła rozkojarzona.
- To w sumie niedaleko. Odprowadzę cię.
Kiedy tak szli w pewnym momencie wiedziona jakimś impulsem, owinęła swoje ręce wokół jego jednej. Jego spojrzenie było conajmniej zdziwione, a twarz trochę poróżowiała bardziej niż zwykle.
- Zimno mi - powiedziała słabym głosem. Co przypomniało nieco Migeulowi zrobiło się jeszcze bardziej głupio. Przecież ona była półnaga. Górna część jej ubioru ograniczała się do stanika. W momencie zatrzymał się. Nie miał nic przy sobie, aby ja okryć, pozwolił wiec jej jeszcze bardziej się przytulić.
- A ty, kim jesteś? - zapytała znienacka.
- Ja.. eee... - w sumie nie wiedział do końca - Ja jestem... w sumie to takim lekkoduchem... żyje z dnia na dzień.
- To tutaj powiedziała cicho - pokazując na budynek. Budynek, który wyglądał, co najmniej obskurnie. Ta dzielnica taka biedna i obskurna. W sumie parę razy był w tym miejscu, ale tylko na chwilkę, bardziej przechodząc tędy niż zatrzymując się tutaj. - A teraz co tu robiłeś? Wiesz bardzo się cieszę ze tu trafiłeś i uratowałeś mi życie, będę ci za to wdzięczna do końca życia, jednak rzadko, kto tu trafia bez celu.
- W sumie... Udawałem się do spaceportu.
- Tam?? - zapytała zdumiona. Właśnie stanęli przed drzwiami do jej domu. Zapukała - Poczekaj tu chwilkę, proszę cię poczekaj!
Nawet on nie mógł się oprzeć takiej prośbie. Kiedy kiwnął głową ona do niego doskoczyła i pocałowała w policzek, po czy wbiegła do mieszkania. Stał przed tymi drzwiami lekko oszołomiony przez 5 minut. Kiedy znowu się pojawiła, była już kompletnie ubrana. Miała przy sobie oprócz tego dwa Semi-Glocki 56, do tego plecak. Trochę go to zdziwiło. Nawet trochę bardziej. Na jej minie widniał anielski uśmiech. Chwyciła go znowu za rękę i powiedziała.
- Teraz możemy ruszać - powiedziała zadowolona.
- Ale nie możesz... - zaczął Miguel.
- Mogę!! Jestem ci winna wielka przysługę!! Uratowałeś mi życie!! - mówiła dobitnie, a Miguel domyślił się, że dopóki ona nie spłaci mu tego długu to go nie zostawi w spokoju.
- Ale ty mi też urato... - zaczął kontrować jej argument.
- To nieprawda!! Poradziłbyś sobie na pewno!! Ja jestem pewna. Dlatego musze iść z tobą. I chciałabym żebyś mnie jeszcze pouczył walki. Bo ja umiem trochę, ale mój mistrz zmarł i nie zakończył mojego szkolenia.
Na to Miguel już nie miał kontrargumentów. Poczuł tylko jakiś zapach. Ładny zapach, który przyciągnął jego uwagę. Spojrzał na dziewczynę.
- To moje perfumy - zapytała lekko zawstydzona - podobają ci się??

-----------------------------------------------------------------------------------

- Pierwszy raz widziałem ją taka uradowana odkąd umarł mistrz - powiedział mężczyzna.
- Powinieneś się cieszyć, przecież to nasza córka. Powinieneś być również z niej dumy - odpowiedziała mu schorowana kobieta leżąca na łóżku - W sumie możemy mistrzowi podziękować. To dzięki niemu i my wyszliśmy na prosta i ona sama stała się bardzo odpowiedzialna.
- Tak. Powiedziała, że musi spłacić dług... Ale jak wybiegała to poczułem perfumy… przecież ona bardzo rzadko perfumy używa.
- Ty wiesz, kiedy ja perfum używałam? - uśmiech powiedział mu już wszystko.
- Czyli nie wróci zbyt szybko? - zapytał.
- Powiedziała, że nie wie czy w ogóle wróci... Widzisz... Ona powiedziała, że może zginąć... Ale nie mam jej tego za złe. Jest kochana i niech szczęście jej sprzyja.
- Tak - odpowiedział mężczyzna - Niech szczęście jej sprzyja.

-----------------------------------------------------------------------------------

- A wiec teraz do spaceportu!! Tak?? – zapytała idąc z Miguelem dalej trzymając go za rękę.
- Tak – odpowiedział krótko Miguel, co chwile patrząc na kobietę. Kiedy widział ja po raz pierwszy była półnaga. Jej ciało gładkie i ładne. Teraz jednak, kiedy była ubrana, również wyglądała pięknie. Ubiór podkreślał jej walory. Jasna koszula lekko rozpięta z góry, spodnie wygodne, zrobione z rozciągliwego materiału, teraz opinały jej nogi uwydatniając jej walory dolne. Do paska przypięte miała dwie kabury z brońmi. Oprócz tego plecak na ramionach, mały, łaciaty ze skóry, łaty czarno – białe, a na dole odchodził od niego ogonek. I kiedy tak, co chwile przyglądał się jej, czując jej ciało stykające się z jego ręką. Nie wiedział zbytnio, co myśleć…

_________________
"Czekałam na ciebie cały wieczór!! Spójrz, dobrze mi w tej sukni?? Czy nie moglibyśmy mieć domu? Lubisz dzieci?? Myśl o mnie, a nie ciągle gdzieś znikaj! A mnie to już pewnie nie kochasz!!"
SHREK górą!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 06, 2005 1:36 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Jan 08, 2005 10:46 am
Posts: 657
Location: Baator
Wahadłowiec powoli zbliżał się do platformy, oświetlonej przez pomarańczową łunę zachodzącego słońca, tak dobrze widocznego z tego miejsca, platformy mieszczącej się na najwyższym budynku w Nowej Barcelonie, głównej siedzibie Infstel.Co. Dwa myśliwce śmignęły tuz obok niego, obszar powietrzny w promieniu dwóch mil był zamknięty. Na dachu czekał już mężczyzna w garniturze z pięcioma umundurowanymi osobami. Pykając spokojnie fajeczkę przyglądał się lądującej maszynie. Wahadłowiec usiadł powoli na miejscu wydając przeciągły syk. Właz otworzył się szeroko wysuwając schody. Myśliwce zatoczyły kolejne koło i zawisły na chwilę po bokach budynku. Whinterbarn zgasił fajkę, i wszedł spokojnie na pokład razem ze swoją ochroną. Kiedy pojazd uniósł się znowu w powietrze oba myśliwce zajęły pozycje po jego bokach, a dwa kolejne wyleciały natychmiast z za budynku i wyprzedziły wahadłowiec. Konwój leciał tak spokojnie przez pewien czas, kiedy dolatywali do głównego lotniska wszystkie pojazdy zatrzymały przechodząc w zwis. A platform na lotnisku wystartowały kolejne cztery wahadłowce w osłonie kilku innych myśliwców. Liczący teraz około 20 maszyn konwój leciał szybko, nisko nad budynkami, ignorując wszystkie przepisy bezpieczeństwa ruchu powietrznego. Kierowali się w stronę północnej części miasta, największego bagna...

Mimo dźwiękoszczelnych osłon, w kabinie dało się słyszeć trochę szumu silników, Whinterbarnowi jednak to nie przeszkadzało, mimo surowego wyglądu, i ogólnej niewygody, wolał wojskowe transporter, dużo bezpieczniejsze.
- Panie Whinterbarn, mamy łączność z grupą drugą. – Usłyszał od pilota wychylającego się na chwilkę z kabiny.
- Doskonale, przełączcie na słuchawki. – Nałożył leżące obok niego słuchawki, po chwili usłyszał w nich lekki pisk a potem męski głos.
- Wszystko opracowane i poustawiane. –
- Doskonale, będziemy na miejscu za pięć minut. –
- Będę czekał. – Na tym łączność się skończyła, Whinterbarn zdjął słuchawki i odłożył je na fotel obok.

Nikt nie będzie go okradał, ani jego, ani ludzi którzy dla niego pracują. Zwinięto mu transport części elektronicznych, ale oprócz tych części było tam coś ważniejszego, coś co chciał Le Stryge, i coś co miało znaczną wartość. Pal już diabli elektronikę, transport warty najwyżej kilka milionów, ale nikt go jeszcze w Barcelonie nie okradł, a on chciał się upewnić że będzie to pierwszy i ostatni raz. Pojazdy zbliżały się już do celu, schodziły na niższe poziomy miasta. Powoli zacieśniając szyk, włączyły oświetlenie, szperacze rozdzierały ciemności niższych poziomów. Ludzie widząc je chowali się do domów i barów. Dotarli w końcu do dużej platformy wyładunkowej, stało tam już kilka transporterów lądowych, krzątało się sporo ludzi w jakichś dziwnych armorach, było tez kilka mechów bojowych, zazwyczaj przeznaczonych tylko na użytek armii. Wahadłowce wylądowały spokojnie, a myśliwce przeszły w zwis kilkanaście metrów wyżej. Z transporterów wyszło więcej uzbrojonych ludzi, po chwili wyszedł też Whinterbarn. Przykuł wzrok szczególnie jednej osoby, ubrany w szary płaszcz, ciemny bojowy skafander i kapelusz mężczyzna podszedł do niego szybkim krokiem.
- Witam pana panie Whinterbarn. Jak widać wszystko gotowe. –
- Zadbałeś o wszystko Le Stryge? – Whinterbarn rozglądał się dokoła studiując wszystko co się działo dokoła, widywał już takie operacja, nie była to bowiem pierwsza akcja korporacyjna.
- Tak. –
- Możemy więc zaczynać? –
- Proszę na stanowisko dowodzenia, stamtąd będzie pan widział wszystko dokładnie. – Le Stryge wskazał obstawiony wóz opancerzony z kilkoma antenami. Obaj udali się w jego kierunku.



W magazynie też nie próżnowano, rozładunek trwał na całego, prawie sześćdziesięciu ludzi przenosiło kradziony towar ze skrzyń do mniejszych paczek, elektronika najwyższej jakości, od zwykłych części do matryc obtronicznych. Dla gangu był to jeden z największych łupów jaki im się trafił. Oprócz tego mieli jeszcze dwa pakunki o nieznanym im przeznaczeniu. Przenieśli je do piwnicy, gdzie kilka osób starało się coś z nich wydobyć.
- Masz jakiś pomysł na ich otworzenie Rox? –
- Żadnego, szyfrator komputerowy jest nie do shackowania tym co tu mam, a nawet przepięcie nie zadziałało. -
- To może po prostu siłą się do tego....-
- Nie! Skoro to jest tak zapakowane, to w środku są jakieś cenne przedmioty. Tak możemy je tylko uszkodzić. –
- Twierdzisz? –

Lekkie kołysanie lampy, i mignięcia światła przerwały im rozmowę, ze starych ścian zaczął się sypać tynk, wszyscy czterej mężczyźni poczuli rytmiczne wibracje.
- Co do kurwy? –
- Nie mam pojęcia. –
- To sprawdź! –
Wszyscy wyszli na górę, nic się nie działo, hałas prawie zagłuszał wszystkie odgłosy, słyszeli je tylko dlatego że wiedzieli czego szukają.
Eksplozja rozerwała na strzępy jedną ze ścian budynku, stała tam teraz wilka dziura, kilku ludzi było poważnie rannych, poszarpani odłamkami i opaleni.
- Broń! – Wszyscy rzucili się po broń.

Do pomieszczenia władował się powoli potężny mech, rozwalając kolejne partie ściany, nie czekając na cokolwiek odpalił oba miotacze ognia i miniguny. Tnąc wszystko co stało mu na drodze. Z drugiej strony przez ścianę przebiły się dwa transportery opancerzone. Potężny betonowy magazyn wyglądał teraz jak sito.
- Na górę, te gówna nie mogą strzelać pod ostrym kątem! –

Rox próbował zebrać ludzi w jakąś formę obrony. Część jego ludzi została uwięziona na dole, lecz reszta dostała się na schody i platformę wyższą, widzieli stamtąd cześć dolnego magazynu. Żołnierze powoli weszli do środka, wspierani ogniem z transporterów i mecha, drugi robot i kolejny transporter przebił się zaraz pod nimi, wpadając od tyłu na jego ludzi chowających się pomiędzy skrzyniami i samochodami. Kolejna eksplozja wstrząsnęła magazynem. Gang zaczął używać ciężkiej broni, jeden z mechów oberwał rakietą przeciw pancerną i leżał obecnie na ziemi. Karabiny z transporterów objęły ogniem górną platformę.
- Co to jest do cholery, policja? –
- Nie ma wała, gliny nie mają takiego sprzętu! –

Kolejna rakieta poszła w leżącego mecha, tym razem trafiając prosto w główny korpus. Rox szybko ocenił ich szanse, jeśli przetrzymają jeszcze jakiś czas, to będą mogli spróbować przedrzeć się do podziemi, a stamtąd już krótka droga do bezpiecznej dzielnicy.
- Szefie, to gówno się podnosi! –
- Co?! – Rox podążył wzrokiem za kolejną rakietą lecącą w dół. Ta uderzyła blisko uszkodzonego robota, nie przeszkodziło mu to jednak podnosić się do pionu.
- Z czego to jest zrobione?! –
- Ma pancerz z Khortozium, to wojskowy mech. –


Whinterbarn siedział sobie wygodnie w centrum dowodzenia, obserwując na monitorach wszystko co rejestrowały kamery zamontowane w mechach i transporterach. Wszystko szło jak zaplanowano.
- Drużyna pierwsza bez strat. –
- Drużyna druga, bez strat w ludziach, stan Raptora osiemdziesiąt procent. –
- Drużyna trzecia bez strat. –
Słuchał prawie bezuczuciowych komunikatów podawanych mu przez oficera. Wszystko szło precyzyjnie.
- Drużyna czwarta gotowa do akcji. –
- Drużyna piąta w obwodzie. –
- Wprowadzamy czwórkę. –

Kolejne eksplozja w magazynie, na górną platformę spadła spora część dachu, Rox leżał martwy, przygnieciony prawie tonowym fragmentem stalowego szkieletu. Spora część ludzi którzy przeżyli padała teraz ofiarą zabójczego ognia ciężkich karabinów z zawieszonych nad nimi dwóch myśliwców. Reszta pokryła się gdzieś pomiędzy belami. Z dachu zaczęli skakać ludzie w armorach bojowych.

- Postępy akcji dziewięćdziesiąt dwa procent. –
- Dobrze. - Whinterbarn wstał i skierował się do wyjścia.
- Wchodzę do środka. –
- Wszystkie jednostki spacyfikować teren, pan Whinterbarn wchodzi do środka. -

Kiedy Whinterbarn doszedł już do magazynu strzału ucichły, gdzieniegdzie palił się jeszcze ogień z miotaczy. Wszędzie było pełno trupów, jednak nie zauważył żądnego martwego ze swoich. Kiedy tak rozglądał się dokoła podszedł do niego Le Stryge, poznał go tylko dzięki kapeluszowi który miał na głowie.
- Gdzie są nasze cele? –
- Zabezpieczone w piwnicy. Było tam jeszcze dwóch opornych. –
- Doskonale. Chodzimy. –

Zeszli na dół, wszędzie byli już ich ludzie. Kiedy weszli Whinterbarnowi trochę zakręciło się w głowie, smród krwi w tym ciasnym, nie wentylowanym pomieszczeniu przyprawił go o mdłości. Jednak mógł się jeszcze skoncentrować na tyle, aby ujrzeć leżące na stole dwie czarne skrzynki.
- Ta po prawej jest twoje Stryge. Drugą zabiorę sam. –
- Jakie rozkazy? –
- Wynieść się z tą, zebrać wszystko co mogło by bezapelacyjnie wskazać na nas, nie chcę znowu wydawać pieniędzy na tuszowanie sprawy, w końcu nikt nie przeżył. –
- A co z tymi rannymi? –
- Nikt nie przeżył....-
- Rozumiem. – Stryge wyszedł biorąc ze sobą dwóch ludzi, Whinterbarn wziął drugą skrzynkę, pogłaskał ją delikatnie.
- Teraz już jestem blisko. –

Kiedy wychodził z magazynu nie zwrócił uwagi na pojedyncze strzały dochodzące gdzieś z okolicy. Wsiadł tylko z ochroną do wahadłowca. On i cztery myśliwce osłony odleciał już kiedy Stryge skończył ze „rannymi”. Zebrali się w kilka minut. Policja przybyła na miejsce dopiero godzinę później. Nikogo to nie zdziwiło w tej części miasta. Tak trudno tu dojechać....


Whinterbarn siedział już przed komputerem w swoim gabinecie na pięćset trzecim piętrze, skrzynka stała otwarta na stole, a on przeglądał dane jakie były zapisane na nośnikach w niej transportowanych. Wszystko się zgadzało, legendy pokrywają się z prawdą. Oparł się na fotelu, odetchnął głęboko. Czego chcesz, i po co ci to, i tak masz już tak wiele.
Był już środek nocy, mimo to nie kładł się spać, przesiedział całą noc przed komputerem.





Wiedźma znowu usłyszała ten głos, ciągle ten sam, taki zimny, przenikał ją do szpiku kości, nienawidziła go z całego serca, wiedziała jednak że nienawidzi w ten sposób też części siebie.
Głos stał się wyraźniejszy, słyszała już słowa, ciągle te same....
- Chodzi za mną schodami, w czerń i mrok, dosiądź ognia, włóż koronę!
Głos się spotęgował.
- Twa dusza może i jest silna, lecz twe ciało już nie! Chacha. Te wszystkie królestwa, patrz jak są cienkie!
Wiedźma zobaczyła siebie, jednak była smutna, stała po środku całkowitej czerni, jeszcze piękniejsza, jednak smutna.
- Dam ci władzę, dam ci moc, lecz za jaką cenę, to już.....
Głos powoli odpływa, rozejrzała się dokoła, jednak wszystko było w porządku, nikogo w pobliżu, jak zawsze kiedy słyszy ten głos. Ruszyła dalej, musiała.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 06, 2005 2:02 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Oct 26, 2003 1:27 am
Posts: 2039
Location: neverwhere
Sean przeklinał chwilę w której dał się namówić na udział w tym skoku. Przemykając prze cienie zachował jednak absolutną ciszę - zdawał sobie sprawe iż ścigające go maszyny słyszą lepiej niż dawno już wymarłe sowy.
Ale on też miał kilka asów w rękawie.

Gdy magazyn zaczął się walić nie czekał na dalszy rozwój wypadków. Nie był Roxowi winien lojalności, a pieniądze za skok już dawno leżały bezpiecznie rozlokowane na kilku zagranicznych kontach. Jak mawiał pewien solos, czas ratować du.... - pomyślał, ostrożnie wchodząc w bramę prowadzącą na jakieś zapuszczone podwórze.

Ukryty w ciemnościach nasłuchiwał odgłosów pościgu i z zadowoleniem stwierdził iż takowych brak. Nie mógł sobie pozwolić jednak na dłuższy odpoczynek, nie gdy kilka oddziałów egzekucyjnych systematycznie przeczesywało dzielnicę i równie systematycznie polowało na niedobitków gangu. Krążące na niebie myśliwce szturmowe również nie ułatwiały sprawy. Ich czujniki mogły dostrzec szczura w kanałach, a co dopiero niedoświadczonego chłopaka obwieszonego elektroniką.
Następne podwórze, równie ciemne i brudne jak poprzednie.
Przeklinając brak low lighta Sean niemal po omacku dotarł do garaży. Wcześniej tej nocy zostawił tu parę drobiazgów, tak na wszelki wypadek...jak widać, ostrożność się opłaciła.

Wykonane ze sprasowanych włokien roślinnych drzwi skrzypnęły potępieńczo. Wnętrze garażu rozświetlały jedynie dwie diody, z których jedna podleciała Seanowi do twarzy. Drona przyjrzała się ukrytej w ciemności twarzy, porównała ją z danymi zapisanymi w swej ograniczonej pamięci i przesłała krótki sygnał do drugiego źródła światła.
Chłopak odetchnął z ulgą. W ciemności, ukryta, czekała drona boj
owa, jeden z lekkich modeli policyjnych, ale nawet "lekki" oznaczał wielolufowe działko, zdolne przerobić nieopancerzony cel na miazgę.

Sean sięgnał do plecaka i odpiął coś co wyglądało jak staromodna klawiatura. Wstukał kilka komend, które ożywiły pasywne czujniki drony bojowej. Na małym wyświetlaczu rigu pojawił się standartowy widok taktyczny. Po chwili na pustej mapie pojawiły się ruchome symbole, określające korporacyjne oddziały. Było ich dużo. Bardzo dużo.
I kilka zbliżało się do kryjówki chłopaka.

Nie czekając dłużej Sean aktywował dronę. Potworny jazgot turbiny wypełnił garaż i rozniósł się po okolicy. Schylił się, gdy obły kształt przeleciał nad nim, niemalże dekapitując chłopaka łopatkami wirników. Drona działała w trybie autonomicznym, trzymała się tuż nad ziemią i miała za zadanie odwrócić uwagę przesladowców. Co też skutecznie zrobiła, wpadając wprost na jeden z patroli, który zainteresował się bramą, przez którą Sean kilka minut wcześniej przemknął hyłkiem.

Szkot uśmiechnął się wilczo, słysząc jazgot działka drony i niemrawą odpowiedź żołnierzy. Czasu było już naprawdę niewiele. Czas na ostatniego asa. A może raczej jokera?


Dziesięć cylindrów zagrało z mocą, gdy Sean wyprowadzał motor z garażu. Nie było czasu na finezję, teraz liczyła się szybkość. Podpinając się pod interfejs motocykla miał nadzieję że przeżyje tą noc. I dowie się, kto sypnął.

Syntetyczny obraz zastąpił to co przekazywały jego niedoskonałe oczy. Czujniki Mammuta były wielokroć skuteczniejsze, pewniejsze. Kątem oka, oka? widział obrazy z drony bojowej, widział opencarzonych ludzi ukrytych za podziurawionym jak sito wrakiem jakiegoś citycara..kilku leżało na popękanym asfalcie, jednemu, jak zauważył Sean, brakowało połowy korpusu.
Motor wyskoczył do przodu, posłuszny woli kierowcy. Niczym żywe stworzenie przecisnął się przez wąską bramę, z rykiem silnika wyjechał na ulicę i przyspieszając w iście przerażającym tempie pomknął starą ulicą.

Szybki rzut okiem (okiem? Sean uśmiechnął się na tą myśl. Podpięty pod sprzęg nie używam oczu.) na mapę nie był pokrzepiający. Cześć sił polujących na resztki gangu podążyło w kierunku wciąż ostrzeliwującej się drony, lecz reszta skutecznie zablokowała dzielnicę. Klnąc pod nosem Sean odjął gazu i ostro wszedł w zakręt, wybierając najkrótszą drogę, wiodącą przez stary most niemialże wprost do serca Barcelony.
Było jednak mało ale. Wiadukt nie był strzeżony, lecz od pięciu lat nikt nie naprawił dwudziesto parometrowego ubytku, który powstał, gdy jakiś bogaty chłoptaś wpakował w niego swoją avkę podczas nielegalnego wyścigu. Lecz to była jedyna droga ucieczki.

Ponownie skręcił, ominął jakiś na wpół wypalony wrak i wyjechał prosto na oddział piechoty pancernej.

Na widok stalowego potwora pędzącego prosto na nich otworzyli ogień z karabinów, lecz ich sprzęgi były za wolne. Sean przejechał przez nich, z satysfakcją miażdżąc pod kołami jednego z nich. Nim pozostali oprzytomnieli był już poza zasięgiem skutecznego strzału.

Gdzie indziej drona bojowa zakończyła dzieło zniszczenia. Rozgramiając dwa pełne patrole zużyła cały zapas amunicji. Teraz, zgodnie z programem, uniosła się nieco ponad poziom otaczających ją budynków, by poszukać miejsca do ukrycia się.

Zauważył ją jeden z pilotów. Jego myśliwiec zatrząsł się gdy odpaliły dysze ciagu pionowego. Szturmowiec leniwym łukiem okrążył jakąś wierzę ciśnień, w obramowaniu celownika pojawiła się mała sonda i..

Sean krzyknął z bólu, gdy sprężenie zwrotne obwieściło mu w bolesny spośób koniec drony. Zaciskając zęby przyspieszył...i gwałtownie zaczął hamować. Tuż przed nim wyrosła szeroka stopa bojowego mecha. Potworna maszyna poruszałą się z zaskakującą gracją jak na swe rozmiary, lecz nim pilot zdążył zareagować, motocykl Seana przemknął zygzakiem pomiędzy nogami mecha.

Dalej była jedynie prosta dojazdówka i zrujnowany wiadukt. Gdy był w połowie drogi, asfalt wokół niego zaczął rozrywać się pod naporem ognia z robota. Mammut zareagował sam, uruchamiając aktywne zakłucanie, co uratowało Seana przed pewną śmiercią przez postrzał.

Później była nagła lekkość, gdy ciężki motor oderwał się od drogi i z rykiem silnika przeleciał nad obwodnicą. Lekkość zamieniła się w narastające podniecenie, gdy o motor w końcu upomniała się grawitacja.

Uderzenie o ziemię było silne, lecz aktywne zawieszenie wytrzymało. Poleciały iskry z opancerzonej miski olejowej, parę systemów zdechło, lecz motocykl z rykiem silnika i absolutnie nieprzepisową prędkością włączył się do ruchu miejskiego.

_________________
A little overkill won't hurt anyone
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 06, 2005 2:59 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 27, 2003 1:37 pm
Posts: 456
Location: Afgrak :P
w między czasie w bardziej stżeżonej części spaceportu, ktora wydawala sie calkowicie pusta (jedyny dok przeznaczony na sredniej wielkosci statek byl strzezony przez grupy mechow, aczkolwiek nie bylo tam widac zadnego ladunku, ani tymbardziej statku), przed jednym z patroli pojawil sie dziwny ludzio podobny osobnik:
-stać!kto idzie?to teren prywatny, obcym wstep wzbroniony-dobiegl glos od patrolu, ktory skladal sie z dwuch mechow...
-obcy?przyszedlem tylko po moj statek...zejdz mi lepiej z drogi, nie mam czasu na zabawy-odparl Ryuzoku
-zejsc z drogi?!przeciez nei masz szans...zaraz...z kad ty wiesz o tym ze mamy tutaj statek?!-wydarl sie dziwnie zaklopotany straznik
-mowilem ze nie mam na to czasu-w tym samym Ryuzoku wyciagnal reke przed siebie, na ktora momentalnie wpelznal jego miecz, uformowal sie na cos przypominajacego poltoraka, z tym ze mial ostrze po kazdej stronie (podwojny meicz),a z jednego z jego koncow wystrzelilo ostrze, ktore po wbiciu sie w mecha wypuscilo z siebie tysiace, a moze i miliony malych jak igly a ostrych jak brzytwa kolcy, ktore przebily mecha i pilota w niemal kazdym miejscu, po czym miecz wrocil do poprzedniego stanu
-aaaa......ala...alarm!-i to mowiac drugi czlonek patrolu zaczal strzelac, jednak na jego nieszczescie zadna z kul nie trafila, a zaraz potem Ryuzoku odcial po kolei nogi od mecha, a nastepnie spadajaca kabine rozcial w pionie w zdluz...
-mowilem, nie mam na to czasu-i z tymi slowami poszedl dalej, natykajac sie na podobne ataki ze strony strażnikow, ktore jednak nie sprawialy mu problemow a on dalej szedl spokojnie jakby nigdy nic, aż doszedl do jakiegoś rodzaju terminalu przy platformie
-hmm, to nie powinno byc zbyt trudne, w koncu inni robia to w mgnieniu, a nie wyglada zbyt skomplikowanie-i tak po kliknieciu w ikone o nazwie "federacja ogolno ziemska, powerd by microsoft" i kilku innych kliknieciach, na platformie ukazal sie niewidoczny do tej pory, i ZACUMOWANY statek, wygladem przypominajacy kalamarnice, jednak z tego co Ryuzok dowiedzial sie wczesniej pojazd ten nie byl w zaden sposob uzbrojony, mierzyl niecaly kilometr dlugosci, byl nie do wykrycia, wyposarzony w systemy dajace mu neiwidzialnosc, cichy, a do tego ciezki do zniszczenia i mogl wbic sie w niemal wszystko, przez co byl idealny do szturmow...
-no, jak juz mowilem, moj, nowy statek-i to mowiac zaczal wchodzic na poklad natrafiajac na minimalny opor ze strony piechoty, ktora okazala sie znacznie silniejsza od mechow, bo nawet raz trafila, ale jednakledwie drasnela raptem lewe ramie...
_____________
po dojsciu na mostek Ryu usiadl i zaczal wszystko wlaczac przygotowujac sie do lotu, po sprawdzeniu czy an pokladzie oby napewno nikogo innego nie ma, zamknal wszystkie wejscia, odcumowal statek, i powoli bral sie za startowanie...
-nastepny przystanek, miasto madryt, no i w koncu nie bede potrzebowal niczyjej pomocy aby sie wyrwac z tej dziury...

_________________
ﻁﺽﺻﺸﺫ ﺴﺳﺸﺵﺷﻑﻡﻔﻛ


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Sep 06, 2005 4:26 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Apr 17, 2004 4:46 pm
Posts: 925
Location: Z krain, których nie ma na mapie.


Last edited by Chimeria on Tue Sep 06, 2005 4:58 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 193 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group